Аграрний сектор продемонструє приріст у 109,3%

Стало відомо, що до кінця 2013 року приріст продукції вітчизняного агропромислового комплексу продовжить нарощувати показники. Так, експерти ринку прогнозують, що за підсумками поточного року буде вироблено на 9,3% сільськогосподарської продукції більше, аніж минулоріч, повідомляє ресурс ubr.ua.

Таке зростання сектора буде забезпечене одним із найвищих врожаїв зернових культур − 60 млн тонн, а також позитивною динамікою по всім напрямам тваринництва − рентабельність сектора цьогоріч досягнула 12,4%. Таку інформацію оприлюднив Микола Присяжнюк, Міністр аграрної політики і продовольства, передає прес-служба відомства.

Пан Присяжнюк також зазначив, що завдяки низці держпрограм, спрямованих на аграрний сектор, в Україні вдалося простимулювати мотивацію сільгоспвиробників займатися тваринництвом. Також виробники зернових виявляють все більший інтерес до використання сучасних технологій. Завдяки цьому врожайність у середньому по країні зросла на 42%.

Експерт зазначив, що для збереження позитивних тенденцій галузі був розроблений комплекс заходів, передбачених у Стратегії розвитку аграрного сектору. Згідно з ним передбачається, що до 2020 року обсяг виробництва валової сільськогосподарської продукції зросте у 1,3 рази – до 41 мільйона тонн.

До речі, основну динаміку зростання показників у сільському господарстві показали господарства населення – майже на 4%, тому Стратегією передбачена державна підтримка саме дрібних і середніх сільгоспвиробників.

Нагадаємо, що у ході IV Українського зернового конгресу, що відбувся 22-24 жовтня,  стало відомо, що вже цьогоріч Україна вийде на друге місце у світі за обсягами експорту пшениці, ячменю, а також кукурудзи. До 2020 року планується наростити обсяг поставок пшениці на 44%, а кукурудзи – на 34%.


Читати також:

  1. Врожай зернових культур відчутно перевищить минулорічний
  2. У жовтні металурги планують скоротити виплавку сталі
  3. Україна входить у ТОР-10 світових виробників сталі
  4. Світові ціни на зерно впали
  5. Фінансування держпрограм у агросекторі збільшать

Тема : News