Активи українських банків зросли

Без урахування неплатоспроможних фінустанов активи працюючих банків в Україні за січень продемонстрували приріст на 40 млрд грн і станом на 1 лютого становили 1,295 трлн грн. У відсотковому вираженні зростання дорівнювало 3,2%. Про це йдеться на сайті Нацбанку.

Так, загальні активи банків (не відкореговані на суму резервів), які працюють на українському ринку, за аналізований період збільшилися на 3,4% або на 54 млрд грн і становили 1,625 трлн грн станом на перший день лютого.

У січні зобов’язання функціонуючих банків зросли на 2,5% або на 29 млрд грн, становивши 1,179 трлн грн. Капітал збільшився на  11,2% або 11, 650 млрд грн до 115,363 млрд грн.

Окрім цього, у повідомленні йдеться, що за січень 2016-го кількість українських банків, що мають ліцензію на провадження банківської діяльності в Україні, залишилася незмінною – 117 фінустанов.

Також стало відомо, що Нацбанком були збільшені ліміти на купівлю і зняття валюти, адже було прийнято рішення стосовно продовження лібералізації адміністративних обмежень на ринку валюти. Так, тепер денна норма видачі інвалюти становить 50 тис. грн, а гривні – 500 тис. грн. Окрім цього, було збільшено ліміт на продаж валюти готівкою до 6 тис. грн.

Слід зазначити, що в лютому вітчизняний ринок валюти ознаменувався ослабленням гривні. Причиною цього називають недостачу валюти на фоні росту попиту через посилення політичних ризиків, адже у випадку відсутності тривалої співпраці з МВФ є загроза переходу до фінансування бюджету за рахунок емісії гривні.


Читати також:

  1. Активні операції українських банків зросли
  2. Прогноз Moody’s для українських банків
  3. Активи банківської системи України зросли
  4. Українці втратили довіру до банків
  5. В Україні кількість банків скоротилася на третину

Тема : News