Аналітики прогнозують складний рік для української економіки

Цього року на Україну очікують ріст зовнішнього боргу, прискорення інфляційних процесів, а також ризики втратити економічну незалежність, уважають експерти, опитані Deutsche Welle. Для подолання кризових процесів держава повинна виконувати умови, необхідні для створення зони вільної торгівлі із країнами ЄС і підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом.

Так, з 2010 року обсяг державного боргу країни виріс більш ніж у півтора рази й досяг позначки в $62,7 млрд. А до кінця 2013 року зобов’язання можуть сягнути вже $70 млрд, а це 40% ВВП країни, прогнозує головний економіст Dragon Capital Олена Белан.

Крім того, дотепер існують ризики дефолту й девальвації гривні. Так, у нинішньому році ситуація на світових ринках залишиться негативною для вітчизняних експортерів: технічно застарілі промислові підприємства стануть неспроможними, а іноземний капітал продовжить відтік в інші країни, вважає голова Комітету економістів України Андрій Новак.

Складній економічній ситуації може зарадити кредитування від Міжнародного валютного фонду. Кабінет Міністрів уже вніс до держбюджету план зі збільшення на третину вартості енергоносіїв для населення й комунальних підприємств, що є однією з умов поновлення співробітництва з Фондом.

Ці й інші кроки уряду спричинять ріст цін, уважає директор економічних програм Центру Разумкова Василь Юрчишин. За прогнозами експерта, інфляція в 2013 році може досягти 8-10%.

Ще одним негативним фактором для економіки країни є відмова Росії знизити ціну на газ, говорять експерти.

Перед Новим роком МЗС РФ дав зрозуміти, що газовий компроміс між державами можливий тільки за умови, що Україна вступить у Митний союз і ЕврАзЕС.

До того ж, європейський вектор співробітництва більш прийнятний для України. Зняття митних бар’єрів у торгівлі з ЄС збільшить експорт української продукції. Крім того, європейський ринок більш ємний порівняно з потенційним ринком країн СНД, відзначає Ігор Бураковський, директор Інституту економічних досліджень і політичних консультацій.

Крім того, європейські інвестиції, технології й допомога ЄС дозволять Україні здійснити модернізацію своєї економіки швидко й ґрунтовно, додає Бураковський.


Читати також:

  1. S&P погіршило прогноз розвитку економіки єврозони
  2. Україна піднялася на дев’ять позицій у рейтингу глобальної конкурентоспроможності економіки
  3. Компаніям СНД прогнозують стабільність
  4. G20 попереджають про ризики для глобальної економіки
  5. Експерти прогнозують дефіцит торгового балансу в 2012 році

Тема : News