Банки єврозони уповільнюють темпи надання позик

 

Європейський центробанк повідомив, що в листопаді 2011 року темпи видачі кредитів компаніям і населенню сповільнилися через боргову кризу в Європі.

При цьому європейський регулятор відзначає ослаблення попиту на банківські позики на тлі жорсткості умов кредитування.

Як повідомляє Bloomberg, обсяг кредитування приватного сектору в листопаді зріс на 1,7% порівняно з показниками аналогічного періоду минулого року. При цьому в жовтні цей показник зріс на 2,7%. Тим часом зростання грошової маси, яку ЄЦБ вважає показником майбутньої інфляції, в листопаді впало з 2,6% до 2%.

“Зростання кредитування відображає економічну ситуацію, і ми наближаємося до кредитної кризи”, – вважає головний економіст банку Royal Bank of Scotland Group у Лондоні.

Крім того, ЄЦБ опублікував дані про розміщення банками депозитів на рахунках у регулятора. Обсяг коштів, розміщених банками Європи на депозитах overnight в ЄЦБ, знизився в середу до 437 млрд євро з рекордних 452 млрд євро у вівторок. Таким чином, банки єврозони не поспішають кредитувати населення і бізнес, вважаючи за краще розміщувати позичені в ЄЦБ кошти на депозитах.

Нагадаємо, нещодавно Центробанк запропонував банкам єврозони дешеві трирічні кредити загальним обсягом на 489 млрд євро.

У той же час член керуючої ради ЄЦБ виступив проти нарощування обсягів скупки банком облігацій європейських країн.


Читати також:

  1. В Україні прискорюються темпи будівництва нерухомості
  2. Зростання промвиробництва сповільнилося до 3,8%
  3. Найбільший туроператор Європи скоротив річний прибуток у чотири рази
  4. Аналітики: У 2012 році ВВП України зросте на 4%
  5. У жовтні середня зарплата українця знизилася на один долар

Джерело : Кореспондент   |   Тема : News