Банківській сфері пророкують зміни

Найближчим часом у світовій банківській сфері очікують на революцію, у результаті якої класичні фінансові установи замінять теперішні гіганти IT-сектора, йдеться в дослідженні Deutsche Bank.

Сьогодні банки не приділяють достатньо уваги розвитку інформаційних технологій, залишаючи поза увагою системи інтернет-розрахунків або платежів через мобільні апарати.

Якщо традиційні банки не почнуть інвестувати в технології, на ринок зможуть вийти й захопити більшу частину роздробу умовні Google Bank і Apple Bank, констатують в Deutsche Bank.

За останні кілька років довіра до світової банківської системи впала. Наприклад, у Німеччині на сьогодні банкам довіряють менше 60% населення, а в Сполучених Штатах узагалі близько 45%.

На тлі такої ситуації Apple, Google, Amazon і Paypal розробляють і впроваджують власні системи інтернет-платежів. При цьому ці компанії мають аналогічну з банками клієнтську базу, до того ж більш лояльно налаштовану до них.

Традиційні банки насамперед ризикують втратити ринок платежів, який приносить стабільний заробіток установам, хоча й не є джерелом основного заробітку, відзначають аналітики Deutsche Bank. При цьому банкам не можна втрачати ринок платежів, адже після кризи він знову став для них одним із найважливіших.

Зараз небанківські організації займають тільки 6% ринку безготівкових розрахунків, однак уже в наступному році, за прогнозами Deutsche Bank, показник виросте до 8%. Усього з початку нульових по 2010 рік обсяг безготівкових угод збільшився з 160 мільярдів доларів у рік до 280 мільярдів.

Плюс до всього, у багатьох європейських державах більше 60% покупок відбувалися онлайн, а це позитивно впливає на подальший розвиток інтернет-банкінгу. Крім того, на перспективі банкінгу від IT-компаній також відбивається тривалий ріст обсягів продажів смартфонів і планшетів.


Читати також:

  1. В Україні зникає готівка
  2. Нацбанк буде розвивати систему безготівкових розрахунків
  3. Кожен третій українець проводить банківські операції он-лайн
  4. Кожен десятий банк в Україні – збитковий
  5. Європейська Бізнес Асоціація зафіксувала покращення ситуації в податковій сфері України

Тема : News