Більше 50% українців працюють не за фахом

В Україні лише 36% громадян працюють по обраній спеціальності, натомість 44% українців були вимушені змінити здобуту професію. Втім, кожен другий, хто перекваліфікувався, не пошкодував про своє рішення.

Згідно з даними опитування, проведеного  HeadHunter Україна, найчастіше українці змінюють сферу діяльності через проблеми з пошуком роботи, невисоку заробітну плату, а також відсутність перспектив у кар’єрі.

Найчастіше при виборі майбутньої спеціальності абітурієнт впевнений, що опісля закінчення вишу він з легкістю отримає достойну роботу, але випускникам часто не вдається влаштуватися на роботу за фахом із хорошою зарплатнею.

Як показують дані дослідження, тільки 36% респондентів працюють по спеціальності, а ще 20% визнають, що їхня поточна робота бодай частково пов’язана із отриманою спеціальністю. Інші ж 44% опитаних працюючих українців у великих містах змінили професію і працюють кардинально в іншій сфері.

Хоча опанування нової професії потребує здобуття нових знань і навичок,більшість опитаних не шкодує про зміну професії. Окрім цього, 44% респондентів стверджують, що вони зробили вірний вибір, а 11% офісних працівників України хоча й не вдоволені поточною роботою, але раді, що працюють не за фахом. Ще 16% задоволені своєю роботою, але трохи шкодують, що відмовилися від отриманої у виші професії.

Цікаво, що тих, хто розчарувався у новій діяльності, не так багато − лише 7% опитаних вважають професію не за фахом помилкою. Кожен п’ятий не може визначитися із висновками щодо цього питання.

Та які ж причини змушують українців відмовлятися від роботи за спеціальністю? Найчастіше до зміни професії українських офісних працівників спонукають проблеми із пошуком роботи (43%), низька оплата праці (38%), а також відсутність перспектив у побудові кар’єри (27%). У 23% випадків ключовою причиною може бути втрата інтересу до обраної професії.


Читати також:

  1. Більшість українців не працюють за здобутою спеціальністю
  2. Українські працівники замислюються про зміну фаху.
  3. Українців мотивує почуття відповідальності за роботу, що виконується
  4. Як часто українці змінюють роботу?
  5. Українські офісні працівники працюють під час відпустки

Тема : News