Бізнес-клімат в Україні залишає бажати кращого?

Як свідчать результати опитування компаній Австрії, оприлюднені Австрійським контрольним банком (далі-АКБ), порівняно із показниками на початок 2014 року, бізнес-клімат в Україні і Росії зазнав різкого погіршення.

Так, у квітні цьогоріч в Україні бізнес-клімат «просів» на 13,8 пункта порівняно з даними на початок року і наразі становить 61,3 пункта. Такий результат є найнижчим серед країн Центральної і Східної Європи, за якими АКБ проводить маркетингові розрахунки.

Інвестиційний клімат у країнах Центральної і Східної Європи Австрійський контрольний банк оцінює за базовими показниками 2007 року у сто пунктів.

Нинішня ситуація в Україні респондентами останнього опитування з точки зору її економічної привабливості була оцінена швидше як негативна. Таку думку висловила майже половина представників компаній Австрії, що мають свої представництва в Україні або ж інвестиції в інших формах.

Експерти банку зазначають, що жодна з країн регіонів не продемонструвала настільки сильного падіння як Україна.  Щодо ситуації у другому і третьому кварталах, АКБ не дає втішних прогнозів.

Нагадаємо, нещодавно був оприлюднений свіжий Рейтинг інвестиційної привабливості українських регіонів. Виявилося, що найбільш привабливим для інвестування визнано Львівську область, а також Івано-Франківську, Одеську, Вінницьку і Київ. Щодо інвестпривабливості Київської області − вона посіла тільки 13-те місце у рейтингу.

Найменше припали до душі інвесторам Луганська область, Закарпатська, Херсонська та Чернівецька. Аутсайдером рейтингу також став Крим.

У опитуванні взяли участь 600 компаній, були опитані представники сфери консалтингу та місцеві чиновники, повідомляє видання “Сегодня”.


Читати також:

  1. В Україні покращився бізнес-клімат
  2. У топ-500 компаній Європи увійшли 50 українських
  3. Уряд покращує бізнес-клімат у країні
  4. Де в Україні вести бізнес найкраще
  5. Інвестиційна привабливість українських регіонів

Тема : News