Бізнес очікує на позитивні зміни в економіці країни

Національний банк України провів чергове опитування серед керівників компаній з метою з’ясувати їхню думку про економічну ситуацію, курсові й інфляційні очікування, а також рівні ділової активності в країні.

Згідно з опитуванням, індекс ділових очікувань корпоративного сектору в третьому кварталі 2012 року становив 115,1%, тобто бізнес сподівається на активізацію економічної діяльності в наступному році, відзначають укладачі доповіді.

Крім того, інфляційні прогнози керівників підприємств залишилися на рівні другого кварталу поточного року, знаходячись на більш низькому рівні порівняно із середнім значенням за весь період проведення опитування (з 2006 року).

Не очікують учасники опитування й істотних курсових коливань у найближчі 12 місяців.

Також респонденти сподіваються на поліпшення фінансово-економічних показників підконтрольних їм підприємств, збільшення інвестиційних витрат, обсягів реалізації продукції й розширення штату співробітників.

Витрати на виробництво будуть рости повільними темпами, вважають керівники. Серед основних причин збільшення витрат вони назвали подорожчання енергоносіїв – 64,9%

і зростання цін на сировину й матеріали – 62,5%. Оцінка впливу вартості трудових ресурсів також збільшилася (34,9% порівняно з 32,5% у попередньому кварталі). Цей фактор залишається на третьому місці за впливом на виробничі ціни.

Очікують бізнесмени також зниження податкового тиску й рівня впливу процентної ставки по позиках, меншої залежності від цін на світових ринках, а також ослаблення конкуренції з боку іноземних підприємств.

Прогнози щодо зростання потреби в кредитних засобах у наступні три місяці підсилилися. Разом з тим частка респондентів, які планують брати банківські кредити, несуттєво знизилася порівняно з минулим кварталом – 43,4% проти 44,1%. При цьому виріс відсоток тих, хто думає брати кредит у національній валюті ( до 80,9%).

Опитування проводилося з 14 до 31 серпня 2012 року. Було опитано 1201 підприємство різних форм власності у всіх регіонах країни.


Читати також:

  1. ВВП України в I півріччі 2012-го становив 2,5%
  2. Світову економіку очікує ще 10 років кризи
  3. На металургійні підприємства очікує непростий рік.
  4. Загальний держборг єврозони продовжує зростати
  5. В Україні покращився бізнес-клімат

Тема : News