Частка українських товарів у продажі зросла до 59,2%

За січень-червень поточного року частка продажів споживчих товарів вітчизняного виробництва зросла до 59,2% (на 1,2 в.п.) порівняно із січнем-червнем минулоріч. Таку інформацію повідомляє Уніан із посиланням на дані Держстату.

Так, у повідомленні Держстату йде мова про те, що обсяг продажів споживчих товарів у торговій мережі юросіб склав 196,4 млрд грн за перше півріччя. Частка непродовольчих товарів за цей період у загальному обсязі роздрібного товарообороту торгової мережі підприємств продемонструвала зниження на 1,6 в.п., склавши 58,6%.

У загальному обсязі роздробу (у % до відповідної товарної групи) найбільш помітне зниження частки українських товарів у групі продовольчих споживчих товарів зафіксували по харчовій рибі та рибопродуктам, консервам, готовим рибним продуктам, каві. Натомість зростання спостерігалося по свіжим овочам, картоплі, свіжому і замороженому м’ясі і птиці, сирам і крупам.

Що стосується непродовольчих споживчих товарів, то тут за вказаний період найбільш помітне зниження частки вітчизняних виробників у роздробі експерти зафіксували по годинникам і ювелірним виробам, меблям, телекомунікаційному обладнанні, будматеріалам і залізним виробам. Зростання у цій групі відмітили по побутовим неелектричним товарам, автомобілям і автомобільним товарам, а також по взуттю.

Нагадаємо, що за перше півріччя поточного року в Україні порівняно з аналогічним періодом минулоріч оборот роздрібної торгівлі зріс у співставних цінах на 0,8%, склавши 417,572 млрд грн.


Читати також:

  1. Роздрібна торгівля зросла більш аніж на 11%
  2. Активні операції українських банків зросли
  3. Роздрібна торгівля в Україні зросла на 5,3%
  4. Вітчизняна економіка за 6 місяців упала на 3%
  5. Колектори: частка проблемних кредитів досягає 30% від загального числа виданих позик

Тема : News