Чи варто українцям розраховувати на підвищення зарплат?

Негативні явища в економіці України неабияк вплинули на бізнес. Утім, компанії не втрачають оптимізму. Так, 39% підприємств не поспішають робити прогнози, а 23% сподіваються на покращення ситуації в сфері їх діяльності. Планують зберегти наявну зарплату своїм працівникам і не планують масових скорочень 68% працедавців. Про це свідчать дані опитування порталу HeadHunter Україна, повідомляє  zik.ua.

Так, опитування також показало, що, на думку працедавців, найбільш затребуваними цієї осені будуть фахівці з продажів, працівники IT-сфери і робочі.

Майже третина опитаних підприємців вже скоротили, будуть скорочувати чи розпочнуть скорочення персоналу. Така ж кількість очікують на стабілізацію ситуації, а ще третина навіть набирають нових працівників. Найбільш стабільними виявилися невеликі компанії, штат яких становить до 50 осіб (40%). Натомість серед середнього і великого бізнесу похвалитися стабільною ситуацією можуть значно менше компаній.

Тільки половина компаній, що запланували скорочення, можуть реалізувати цей непопулярний крок ощадними методами − заплановані вибіркові скорочення або ж скорочення не більше аніж на 10% персоналу. Натомість інша половина компаній змушені будуть попрощатися з 20% і більше штату.

Працедавці відзначили, що найпершими скоротять неефективних працівників, адміністративний персонал, а також фахівців із продажу. Втім, останні не залишаться без роботи, адже чимало компаній, що планують розширення штату, потребують саме продавців.

Попри суттєві труднощі, майже всі працедавці налаштовані оптимістично: лише 8% прогнозують значне погіршення ситуації на ринку. Ще 16% опитаних зазначають, що погіршення буде, але воно стане фільтром для слабких гравців ринку. Близько 25% респондентів сподіваються на стабілізацію ситуації, а третина − утримуються від будь-яких прогнозів. Зростання у своїй галузі очікують не більше 15%.

Що стосується рівня зарплат, 68% учасників опитування висловили впевненість в тому, що зарплати українців залишаться на попередньому рівні. Ще 15% компаній скоротять оплату праці своїм працівникам, а 17% планують підвищити зарплати.


Читати також:

  1. Українцям ближче відносини з ЄС, а не з Росією, – опитування
  2. Попит на українських айтішників різко зріс
  3. Брак кваліфікованого персоналу турбує бізнес
  4. Чи варто Україні чекати кіпрських грошей?
  5. Соціальні мережі vs робота: ставлення працедавців

Тема : News