Держреєстри перейдуть на блокчейн

Через випадки рейдерства довіра українців до держреєстрів невисока. Саме тому Держагентство з електронного управління вводить технологію блокчейн, що допоможе подолати кризу довіри, повідомляє Ubr.ua.

Так, зі слів Олексія Вискуба, голови Держагентства, цьогоріч спільно з Мін’юстом і Мінагрополітики було реалізовано два пілотних проекти, які полягали в записі у блокчейн з онлайн-доступом громадськості до всіх даних щодо транзакцій у Держземреєстрі і Державному аукціоні арештованого майна CETAM.

Таким чином, гарантія, що дані не будуть змінені «заднім» числом, є 100%-ю. Власну транзакцію можна перевірити онлайн в публічному доступі. Експерт зазначає, що перевага технології блокчейн полягає в тому, що вона дозволяє здійснювати публічний контроль над системою і надійно синхронізує дані, у результаті чого їх не можна буде змінити навіть під час хакерських атак.

Окрім цього, у світі досі не відомо жодного випадку злому блокчейна. Хоча цю технологію пов’язують винятково з майнінгом криптовалют, але її шляхи використання не обмежуються виключно фінансовою сферою. Пан Вискуб зазначив, що в Україні пілотування блокчейна проводиться у сфері земвідносин і держреєстрації, адже довіра громадськості до них низька.

Також стало відомо, що до кінця 2018 року згідно з вимогами ЄС в Україні запровадять майже сотню найбільш затребуваних адміністративних послуг в режимі онлайн. Так, ще наприкінці 2016 року Кабмін затвердив Концепцію розвитку електронних послуг до 2020 року.


Читати також:

  1. Держстат: українська економіка зросла
  2. Кожен третій українець проводить банківські операції он-лайн
  3. Які товари українці купували онлайн у 2014 році?
  4. Українці все частіше купують через Мережу
  5. Банерна реклама домінує на ринку

Тема : News