Економічний рейтинг України знижено

Днями експерти агентства Moody’s знизили суверенний рейтинг України. Втім, такі настрої присутні й в усіх економістів, які беруть участь у консенсус-прогнозі Forbes.

Ще на початку липня експерти прогнозували, що за підсумками 2013 року український ВВП збільшиться на 0,2%. Але наразі вони очікують падіння − на 0,17%.

Як зазначає Олена Белан, головний економіст компанії  Dragon Capital, таку ситуацію можна пояснити глибоким падінням вітчизняної промисловості. Ця компанія днями погіршила очікування за підсумками року щодо ситуації з промисловим виробництвом − з -2% до -4,5%. 

Також, зі слів голови секретаріату Ради підприємців при Кабміні Андрія Забловського, не слід забувати про погіршення перспектив економічного розвитку України за підсумками третього кварталу, що спричинені торговельними труднощами з Росією. Крім того, Держстат переглянув показники зростання ВВП за 2-й квартал поточного року: з -1,1% до -1,3%.

Втім, експерти видання Forbes зазначають, що в останньому кварталі поточного року вітчизняна економіка продемонструє незначний приріст − на 0,6%.

Основним фактором зростання ВВП України у жовтні-грудні буде низька порівняльна база за минулий рік. Так, в останньому кварталі 2012 року ВВП впав на 2,5% до року.

Пом’якшити падіння у другому півріччі минулоріч вдалося за рахунок сільського господарства і роздрібної торгівлі. Врожай нинішнього року буде на п’яту частину більшою, аніж минулого, але цього не буде достатньо, щоб “витягнути” економіку України.

Нагадаємо, що від початку 2013 року Україна знаходиться у складній економічній ситуації. Так, останні два квартали ВВП постійно знижувався. За січень-березень показник впав на 1,1% до аналогічного періоду 2012 року, а в квітні-червні спад становив 1,3%.


Читати також:

  1. Moody’s понизило рейтинг держоблігацій України
  2. ВВП України в I півріччі 2012-го становив 2,5%
  3. Активи банківської системи України зросли
  4. Купівельна спроможність українців падає
  5. Експерти очікують зниження ВВП України, уряд не погоджується

Тема : News