Економіка України завершила рік з позитивною динамікою

За даними Державної служби статистики, українська економіка завершила минулий рік у плюсі, щоправда, усього в декількох десятих відсотка, заявляє керівник групи радників глави Національного банку України (НБУ) Валерій Литвицький.

Радник уважає, що держава має всі ресурси для прискорення цього росту в 2013 році до показників, максимально наближених до бюджетного орієнтира − 3,4%.

Україна змогла оминути повномасштабну рецесію, уникнувши долі багатьох європейських країн, економіки яких перебувають не тільки в стані технічної, але й повномасштабної рецесії, говорить Литвицький.

Фахівець підкреслив, що основну роль у тому, що показники економіки не вийшли за підсумками року в мінус, зіграла сфера послуг, у т.ч. торгівля й банківський сектор. Таким чином, ці сфери нівелювали зафіксоване вповільнення в промисловості, транспорті й будівництві.

Економіка України гранично близько підібралася до межі повномасштабної рецесії, але завдяки внутрішньому попиту, який був підтриманий більш високими показниками зростання реальних доходів і зарплат порівняно з 2011 роком, зупинилася біля самого її порога. У той же час, реальний сектор торік не був таким оплотом для економічного росту, відзначив радник глави НБУ.

Внутрішній попит також зумів нівелювати ослаблення зовнішнього й інвестиційного попиту, тому на кінець року падіння економіки завершилося м’якою посадкою й не привело до її входження в повномасштабний спад, говорить пан Литвицький.

Як докази позитивного прогнозу розвитку економіки експерт назвав збільшення витрат бюджету на інфраструктурні програми, а також збільшення грошової пропозиції за рахунок зусиль НБУ.

Курс гривні до долара залишиться на рівні 8,11 грн/дол., запевняє радник глави НБУ.

Крім того, є надія на поступове пожвавлення економічної активності в Росії, Європі й в інших важливих для України регіонах, додав він.


Читати також:

  1. Світова економіка набрала найкращу форму за останні півтора року: дослідження
  2. G20 попереджають про ризики для глобальної економіки
  3. Президент Асоціації консалтингових фірм Олександр Бойко взяв участь у з’їзді Федерації роботодавців України
  4. Експерти розповіли про економічні очікування на 2013 рік
  5. Голова податкової: в тіні працює 30% економіки України

Тема : News