Економіка єврозони відроджується?

За повідомленням ІТАР-ТАС, у другому кварталі поточного року ВВП єврозони за попередніми оцінками зріс на 0,3% відносно до попереднього кварталу. Про це свідчать дані Євростату.

У другому кварталі експерти очікували зростання ВВП єврозони на 0,2% після його зниження протягом півроку. У першому кварталі 2013 спад становив 0,3%.

Утім, у річному обчисленні ВВП єврозони продовжує спад, але у 2-му кварталі він загальмувався до 0,7% з 1,1% у попередньому кварталі.

Як відзначають експерти, економіка єврозони поступово поновлюється, адже останнім часом спостерігається позитивна динаміка економічних показників регіону. Як зазначив аналітик Saxo Вank Джеймс Пісерно, схоже на те, що рецесія економіки єврозони відходить у минуле, але по всьому регіону спостерігається покращення настроїв серед приватного бізнесу.

У огляді компанії Markit Economics констатують, що остаточна оцінка індексу ділової активності єврозони за липень становила 50,5, що підтверджує можливість відновлення економіки регіону на початку третього кварталу. Така картина дає надію, що єврозона, зрештою, вийде із затяжної рецесії.

Драйвером зростання економіки єврозони виявилася Німеччина, де за попередніми оцінками ріст ВВП за 2-й квартал пришвидшився до першого кварталу з 0,1% до 0,7%.

Економіка Франції − друга за потужністю серед країн єврозони. Тут ВВП у другому кварталі зріс за попередніми оцінками на 0,5% опісля зниження протягом двох кварталів поспіль.

Нагадаємо, що нещодавно стало відомо про погіршення прогнозів щодо росту вітчизняного ВВП.


Читати також:

  1. Українська економіка погіршує показники
  2. Економіка Єврозони знову піде вгору лише у 2014 році
  3. S&P погіршило прогноз розвитку економіки єврозони
  4. Єврокомісія прогнозує рецесію в 17 країнах єврозони
  5. Загальний держборг єврозони продовжує зростати

Тема : News