G20 попереджають про ризики для глобальної економіки

Країни G20 говорять про уповільнений ріст світової економіки, а серед головних ризиків виділяють постійні відстрочення застосування антикризових заходів у Єврозоні й проблеми з вирішенням бюджетних питань у США. Про це говориться в офіційному повідомленні за підсумками  недавнього саміту G20, у якому брали участь глави фінансових відомств і керівники центральних банків країн організації.

Так, велика двадцятка просить Сполучені Штати уникнути скорочення державних видатків і посилення податкового тиску. Такі дії можуть негативно відбитися на всій світовій економіці, вважають в організації. Глобальному економічному росту також загрожують бюджетні проблеми Японії й уповільнення росту на ряді ринків, що розвиваються, йдеться у повідомленні G20.

Крім того, за нинішніх нестабільних економічних реалій виконання членами двадцятки планів щодо скорочення державного боргу у два рази до кінця наступного року може вплинути на стан світової економіки, вважають учасники саміту.

Домовленості про зниження планки державного боргу були підписані за підсумками зустрічі G20 у Торонто в 2010 році. Тоді світова економіка показувала позитивну динаміку й відновлювалася після кризи.  Зараз же на тлі вповільнення економічного росту такі кроки можуть лише ускладнити ситуацію, говорять укладачі комюніке.

Разом з тим у G20 відзначили прийняті Євросоюзом заходи щодо забезпечення фінансової стабільності, а також створення механізму єдиного банківського нагляду, який повинен почати роботу в 2013 році.

Також учасники зустрічі відзначили поліпшення у виконанні завдань, поставлених на попередньому саміті G20 у Мексиці влітку цього року. Так, найбільший прогрес відбувся в питаннях забезпечення економічного росту й рівня зайнятості населення.

Надалі для збільшення конкурентоспроможності економік і підтримки фінансової стабільності, необхідно продовжити реформування фінансового й податкового сектору ЄС, підкреслюється в комюніке за підсумками саміту великої двадцятки.


Читати також:

  1. Ринок M&A страждає від нестабільності глобальної економіки
  2. ЄС схвалив план фіндопомоги Греції
  3. Україна у 2011 році зменшила сукупний держборг до 36% ВВП
  4. Україна – на 31 місці за рівнем привабливості для розвитку бізнесу
  5. Міністр економіки вважає, що посилення податкового тиску на економіку неможливе

Тема : News