Іноземні компанії скорочують українців

Непроста ситуація в країні, що склалася у першому кварталі нинішнього року, змусила приблизно 20% іноземних компаній переглянути свою кадрову політику.  Про це йдеться у матеріалах дослідження Human Capital компанії Ernst & Young, повідомляє УНІАН.

У дослідженні участь узяли 50 найбільших іноземних компаній, що провадять свою діяльність в Україні. Більшість із них мають 100%-ий іноземний капітал і понад тисячі осіб персоналу.

Так, згідно з результатами цього дослідження, десята частина іноземних компаній вже провели скорочення: персонал зменшився в середньому на 4%. Ще 12% респондентів запланували цей крок на другий квартал і планують скоротити в середньому 6% робітників.

У дослідженні йдеться, що наразі дуже мало компаній розширюють свій штат. Лише 8% компаній-респондентів зробили це у першому кварталі. У другому кварталі цьогоріч планують розширювати штат ще менше компаній − 6%.

Окрім цього, дослідження продемонструвало, що 5% компаній вже провели зміни щодо прив’язки оплати праці і надбавок до інвалюти, а ще 15% планують це зробити. Більшість компаній (74%) залишили заробітну плату на попередньому рівні і лише 26% компаній-респондентів підвищили зарплати на 6-9%.

37% опитаних компаній можуть у другому кварталі підвищити зарплатню своїм працівникам, але підвищення не буде відчутним − у середньому на 8%.

Нагадаємо, що, згідно з даними Держстату, в Україні рівень безробіття у березні цього року зменшився до 1,8%, у той час як у лютому і січні він становив 1,9%. Кількість безробітних в абсолютних цифрах становила 512,8 тис. осіб, з яких допомогу по безробіттю отримували 415,2 тис.

Що стосується заборгованості заробітної плати, у березні вона зросла порівняно із лютим на 12,8%, становивши 1,13 млрд грн.


Читати також:

  1. Працівники приділяють велику увагу репутації компанії
  2. Компанії стали більше вкладати у розвиток персоналу
  3. Країни, що розвиваються, скорочують частку євро
  4. Як українські компанії використовують Інтернет
  5. Більшість українців виходять в Мережу з ПК і смартфонів

Тема : News