Кабмін хоче посилити контроль над аудиторами

У Верховній Раді України (ВР) зареєстровано законопроект № 10285, ініційований КМУ про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження аудиту. Текст законопроекту опубліковано на офіційному сайті ВР.

Законопроект пропонує скоротити повноваження Аудиторської палати (АПУ) шляхом передачі частини повноважень спеціальним комісіям і ввести безстрокові сертифікати для аудиторів.

Законопроектом передбачається встановити, що аудиторські фірми та аудитори в своїй діяльності застосовують Міжнародні стандарти аудиту, оприлюднені на офіційному веб-сайті Аудиторської палати України. Також визначається, що аудиторська перевірка підтверджує відповідність фінансової звітності не тільки Положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку, а й міжнародним стандартам фінансової звітності, якщо фінансова звітність складена за таким стандартам.

Згідно з текстом законопроекту сертифікація аудиторів здійснюється комісією з сертифікації аудиторів. Передбачається, що термін дії такого сертифіката буде необмежений, а розмір плати за сертифікацію встановлюється не більше трикратної мінімальної зарплати.

Контроль якості аудиторських послуг здійснюється шляхом проведення перевірки аудиторських фірм і аудиторів щодо дотримання ними міжнародних стандартів аудиту, принципу незалежності, забезпечення наявності та ефективності внутрішньої системи здійснення контролю якості аудиторських послуг, дотримання інших вимог цього закону.

Законопроект не передбачає обрання голови АПУ – члени палати будуть проводити засідання по черзі. Кількість членів АПУ збільшиться з 20 до 22, але термін їх повноважень скоротиться з 5 до 3 років. В АПУ увійдуть по 10 держслужбовців та представників професійних організацій (у складі останніх повинно бути не менше 10% всіх сертифікованих аудиторів), а також вперше буде по одній людині від Федерації роботодавців та Методичної ради з бухгалтерського обліку.


Читати також:

  1. Перемога професійного аудиту в Україні
  2. Олександр Бойко: “Професійний аудит в Україні переміг”
  3. З’їзд аудиторів України обрав новий склад Аудиторської палати
  4. Роз’яснення деяких норм Порядку ведення Реєстру аудиторських фірм та аудиторів
  5. 70 відсотків підприємств планують посилити маркетинг в соцмережах Linkedin і Twitter

Тема : News