Кількість безготівкових розрахунків в Україні зросла

Протягом 2016 року в Україні кількість банкоматів і платіжних карт скорочувалася, натомість транзакцій з використанням платіжних карток в Мережі ставало дедалі більше, повідомляє Український процесінговий центр (далі − Центр), пише ubr.ua.

У повідомленні зазначається, що банків-клієнтів Центру за аналізований період поменшало на 6%, але загальна кількість транзакцій за картами зросла на 14%, тоді як у 2015-му цей показник був від’ємним – мінус 18%.

За рік покупок, оплачених за допомогою платіжних карт, стало більше на 42%, що перевищило показник 2015 року на 3%. Щодо грошового об’єму купівель за допомогою карток, то він збільшився на 30%.

Також стало відомо, що за минулий рік кількість фінансових транзакцій на одну активну картку сягнула показника 5,5 щомісяця, тож за рік зростання становило 12%. А частка покупок, оплачених в Мережі платіжними картами, дорівнювала 15% від усіх покупок картками. Таких операцій за рік стало більше на 19%. Окрім цього, частіше здійснювалися й перекази коштів із картки на картку через Інтернет –  їх стало більше на 86%.

Значні темпи зростання продемонстрували безконтактні платежі: кількість POS-терміналів, що приймають карти з можливістю безконтактної оплати, зросла в 2,1 рази, сягнувши 94% від всіх підключених до Українського процесінгового центру торгових POS-терміналів. Вдесятеро побільшало платежів за безконтактними картками, що становить 7% від всіх покупок таким способом.

Найчастіше українці обирають безконтактний розрахунок на заправках, у маркетах, ресторанах швидкого харчування, у магазинах косметики і господарських магазинах, а також розраховуючись за проїзд у метро.

Експерти Центру зазначають, що Україна за рівнем розвитку ринку платіжних карт лише трохи відстає від країн Східної і Центральної Європи, тож очікується, що в 2017 році активність за картками зростатиме стрімкими темпами. Експерти прогнозують, що в 2017−2018 роках частка безконтактних оплат покупок сягне 20−30% від загальної кількості.


Читати також:

  1. Нацбанк буде розвивати систему безготівкових розрахунків
  2. Кількість відеореклами в Україні зросла на 10 000%
  3. Кількість збиткових банків в Україні зросла
  4. У червні кількість виставлених на продаж старих квартир зросла
  5. НБУ розширить використання безготівкових розрахунків

Тема : News