Китайці теж вміють рахувати мільярди

У полку товстосумів поповненя: китайська Hurun Research Institute вирішила скласти конкуренцію Forbes і опублікувала власний рейтинг найбагатших людей світу.

За даними організації, сьогодні у світі проживає 1453 доларових мільярдерів. Їхній сукупний капітал становить 5,5 трлн доларів, що дорівнює річному ВВП Китаю.
За минулий рік загальний капітал перших десяти багатіїв збільшився на 22%, в середньому вони ставали на 250 млн доларів багатшими щодня.

Найбільша кількість мільярдерів проживає в США – 418 осіб. На другому місці Китай з 317 мільярдерами, Російська Федерація третя – у країні налічується 88 багатіїв.
Серед міст лідирує Москва – 76 осіб, трохи відстає ділова столиця США – Нью-Йорк, де проживає 70 володарів статку з дев’ятьма нулями.

У п’ятірку найбільш густонаселених мільярдерами міст також входять Гонконг (54), Пекін (41) і Лондон (40). Слід зазначити, що за персоналіями китайський рейтинг найбагатших не дуже відрізняється від подібного списку Forbes.

Так, найбагатшою людиною у світі названий мексиканський телекомунікаційний магнат Карлос Слім, статки якого оцінюють у 66 млрд доларів. За минулий рік його капітал зріс на 11 млрд.

На другому місці розташувався американець Уоррен Баффет з 58 млрд доларів. Статки власника інвестиційного холдингу Berkshire Hathaway поповнилися на 10 млрд доларів.
Замикає трійку власник мережі роздрібних магазинів одягу, іспанський магнат Амансіо Ортега з 55 млрд доларів. Крім того, Ортега є найбагатшою людиною Європи. За минулий рік він став багатшим на 21 млрд за рахунок розширення мережі своїх магазинів по всьому світу.

Варто зазначити, що засновник Microsoft Білл Гейтс опинився лише на четвертому місці (54 млрд), тоді як Forbes поставив його на друге.

Середній вік мільярдерів 63 роки, у лідерів списку показник ще вищий – 74 роки. Наймолодший багач – засновник і глава Facebook Марк Цукерберг (28 років). Кожен десятий мільярдер у рейтингу – жінка.


Читати також:

  1. Мільярдери стали багатшими ще на $241 млрд
  2. Forbes назвав найвпливовіші бренди світу 2012 року
  3. Україну чекає скорочення дефіциту держбюджету й пом’якшення фіскальної політики
  4. Facebook б’є рекорди відвідуваності
  5. Українські підприємства минулого року збільшили свої доходи майже вдвічі

Тема : News