Коли відновиться вітчизняна економіка?

У світі традиційно одним із найкращих індикаторів стану економіки країни є замір ділових очікувань бізнесу, адже саме підприємці найкраще відчувають ринкові тенденції. Тому економічний спад чи зростання досить швидко відображаються на стані бізнесу.

У третьому кварталі індекс ділових очікувань на наступні 12 місяців, що був сформований НБУ на базі опитування бізнесів, набув позитивного значення, хоча від третього кварталу минулого року значення індексу були негативні (нижче 100). Дном були перші три місяці 2015 року, коли відбувся сильний обвал нацвалюти, що завдав удару по економіці.

Утім, уже ближче до другого кварталу цьогоріч значення індексу зросло, хоча й не було позитивним. І лише через рік опісля спаду, у третьому кварталі, значення показника стало позитивним, що може свідчити про поступове відновлення економіки України.

А що очікує на вітчизняну економіку в 2016 році? У Нацбанку і Кабінеті Міністрів, як і у МВФ, сходяться на думці, що різких валютних стрибків не буде, а показник інфляції грудень до грудня становитиме 12%. Незалежні макроекономісти, що були опитані Мінекономіки, називають близьку цифру − 14%.

Оскільки середньорічний показник інфляції у 2001-2014 рр. становив трохи менше 10%, то у 2016 році рівень зростання цін для українців буде більш-менш звичним.

Що стосується консенсус-прогнозу стосовно курсу гривні до долара, то він становить 25,62, а бюджет базується на показнику 24,1. Амплітуда коливань курсу гривні дорівнюватиме 10-15% або ж 1,2-1,25% щомісячно.


Читати також:

  1. Коли відновиться українська будівельна галузь?
  2. Економіка єврозони відроджується?
  3. Вітчизняна економіка за 6 місяців упала на 3%
  4. Експерти погіршили оцінки росту українського ВВП
  5. Якою буде інфляція у 2015 році?

Тема : News