Коли вітчизняна банківська система покаже позитивну динаміку?

На думку Віталія Ваврищука, директора департаменту фінансової стабільності Нацбанку, за підсумками 2017 року українська банківська система продемонструє плюсовий результат, повідомляє “Інтерфакс-Україна”.

Експерт на брифінгу, що відбувся 6 жовтня, зазначив: “Ми маємо практично повну впевненість, що банківський сектор за результатами наступного року вийде на прибуткові показники”.

Пан Ваврищук нагадав, що з травня по серпень поточного року українська банківська система три місяця з чотирьох працювала “у плюс”, натомість у липні фінансовий результат наблизився до нуля.

Втім, стверджувати, що вихід на позитивний результат від травня 2016-го є тенденцією, – ще зарано. Очікується, що показник банківського сектора від місяця до місяця буде змінним.

До речі, за січень-серпень цього року збитки діючих банків в Україні становили 6,596 млрд грн, а це менше за дані аналогічного періоду 2015 року у 6,8 разів. Нацбанк повідомив, що скорочення збитків пов’язане з тим, що обсяги відрахувань у резерви під активні операції були зменшені на 62%.

Також стало відомо, що Міжнародний валютний фонд (далі − МВФ) підрахував глобальний борг нефінансового сектора (нефінансових компаній, держав і домогосподарств) за 2015 рік. Як виявилося, він сягнув рекордних показників – 152 трлн дол., пише ubr.ua.

Фонд у своєму дослідженні зібрав статистику стосовно 113 країн світу, що разом становлять 94% світового ВВП. Як зазначається в повідомленні МВФ, 2/3 цього боргу – це борги приватного сектора.


Читати також:

  1. Експерти: банківська система Україні стала надійнішою
  2. Український ринок праці показав позитивну динаміку
  3. Коли відновиться вітчизняна економіка?
  4. Коли скасують мораторій на продаж сільськогосподарських земель
  5. Вітчизняна економіка за 6 місяців упала на 3%

Тема : News