Країни, що розвиваються, скорочують частку євро

Як пише видання Financial Times, країни, що розвиваються, скорочують частку євро у своїх валютних резервах. Так, за інформацією МВФ, у минулому році центральні банки цих країн продали 45 млрд євро, таким чином скоротивши свої вклади у цій валюті на 8%.

На думку експертів, ця ситуація лише увиразнює значні збитки положенню євро у міжнародній фінансовій системі, що були завдані борговою кризою в єврозоні. Шанси євро стати світовою резервною валютою, замінником долара США, поступово наближаються до нуля.

Як заявляє Джефрі Френкель, професор економіки школи держуправління ім. Кеннеді Гарвардського університету, євро в майбутньому не загрожуватиме долару і стабільно  займатиме позиції валюти № 2.

Наразі на долю євро припадає в середньому 24% резервів країн, що розвиваються. Такий показник мінімальний з 2002 року, а падіння порівняно з піковим  2009 роком становить відчутних 31%.

Доларова частка у валютних резервах країн з економіками, що розвиваються, дорівнює приблизно 60% і залишається стабільною. При скороченні частки євро держави вкладають кошти в інші валюти, зокрема в австралійські долари та валюти країн, що розвиваються.

Слід зазначити, що доля євро у резервах усіх світових центробанків також зменшилася.

Едвін Труман, фахівець з інституту Петерсона, зазначає, що наслідки європейської кризи затягнуться, тому економіка зростатиме повільно, а відсоткові ставки будуть низькими. Саме тому привабливість активів у євро досить низька.


Читати також:

  1. Країни BRICS отримали 1/5 іноземних інвестицій
  2. Євро змінить зовнішній вигляд
  3. Ринок M&A значно впав
  4. Бізнес очікує на позитивні зміни в економіці країни
  5. Обсяг світової торгівлі сягнув рекордного рівня

Тема : News