Країни з найбільш конкурентною економікою

Науково-дослідний інститут SolAbility у своєму звіті Global Sustainable Competitiveness Index оприлюднив дані щодо розвитку і стійкості економік держав світу, пише ubr.ua.

За підсумками дослідження було складено рейтинг країн з найкращими можливостями стимулювання своїх економік у майбутньому.

Хоча список інституту дещо схожий із рейтингом Всесвітнього економічного форуму, але в його основі лежать інші критерії: інтелектуальний капітал, доступність природного капіталу, ресурси, соціальна згуртованість, управління країною та ін. Кожна держава отримує певну кількість балів зі ста.

Так, лідером стала Швеція з результатом 60,9 бала. Це єдина країна, яка набрала понад 60 балів. Вона має розвинену економіку, орієнтовану на експорт, а також сучасну інфраструктуру і висококваліфікованих працівників. Найсильнішою Швеція виявилася за показниками “природний капітал” та “інновації”.

Друге місце посіла Норвегія – 59,4 бала. Найвищі результати країна показала за критеріями “соціальний капітал” і “державне управління”. Неабияку роль в економіці Норвегії відіграє нафта і газ – нафтовий сектор забезпечує третину надходжень до державного бюджету.

Трійку лідерів рейтингу конкурентних економік замикає Фінляндія із показником 56,2 бала. Ця країна належить до найбільш економічно розвинених в Євросоюзі і вирізняється політичною стабільністю, сучасною інфраструктурою, надійністю комунікацій, відкритістю економіки, а також високим рівнем співпраці між бізнесом, університетами і науково-технічними центрами.

До десятки найбільш конкурентних країн також увійшли Данія, Ісландія, Словенія, Швейцарія, Ірландія, Люксембург і Австрія, а всього список налічував 23 країни.

Жодної схожої новини.

Тема : News