Країни BRICS отримали 1/5 іноземних інвестицій

У 2012 році на BRICS − найбільші (за населенням та площею) країни, що розвиваються, припала п’ята частина світових іноземних інвестицій. У фінансовому вираженні це становить 263 млрд дол.

Такі дані повідомляє Лента.Ру з посиланням на доповідь Конференції ООН щодо торгівлі й розвитку. Дослідження демонструє, що за останній десяток років інвестиції у країни BRICS (до яких входить Бразилія, Росія, Індія, Китай та ПАР) зросли більш аніж утричі.

Це свідчить про надстрімке зростання інвестиційної привабливості цих країн, адже лише в 2000 році ці держави отримували лише 6% прямих іноземних інвестицій.

У той же час інвестиції з країн BRICS в інші держави за 12 років зросли на 119 млрд дол., що в 2012 році становило 9% від усіх FDI. Найбільшим інвестором з п’ятірки став Китай (54%), а на другому місці опинилася Росія з часткою в 40%. Окрім того, ці дві країни визнано лідерами на ринку злиття та поглинання в Європі та Азії.

Прямі іноземні інвестиції в російську економіку минулоріч дорівнювали 44,71 млрд дол. За підрахунками Росстату, обсяг FDI в РФ за 2012 рік збільшився до 18,7 млрд дол. Хоча Росія в загальному посіла третє місце за інвестиціями, але за нею закріпилася першість серед країн BRICS за показником «інвестиції на душу населення». Цей показник у РФ становить 3 тис. дол., у той час як у КНР – 432 дол., а в Індії – усього 162 дол. на одну особу.

Нещодавно повідомлялося, що в лютому цього року вперше за 9 місяців зріс обсяг прямих іноземних інвестицій у Китай.


Читати також:

  1. Обсяг прямих іноземних інвестицій в Україну зменшився
  2. Експерти назвали головні бар’єри на шляху іноземних інвестицій в Україну
  3. Складено рейтинг найдорожчих соціальних мереж світу
  4. Обсяг торгів на фондовому ринку за рік виріс у півтора рази
  5. Бізнес очікує на позитивні зміни в економіці країни

Тема : News