Купівельна спроможність українців падає

Споживча активність – один із головних драйверів економічного зростання  України – не припиняє своє падіння. Таку інформацію повідомляє Державна служба статистики.

Ще минулоріч торгівля стала тією галуззю, яка не дозволила українському ВВП за підсумками року  піти в мінус, збільшившись на 15%. У той же час будівництво скоротилося майже на 14%, сільське господарство впало більше аніж на 4%, а показники промисловості стали гіршими на 2%.

Утім, ще на початку поточного року ріст товарообороту торгівлі вроздріб становив більше 13%. Та вже до кінця півріччя цей показник скоротився на 11% (у першому півріччі 2012 року – 16%). За підсумками шести місяців оборот роздрібної торгівлі становив фактично 398 мільярдів гривень.

Найбільше зростання було зафіксоване на Луганщині (на 15,5%), а також на Волині – на 15,1%. У столиці приріст дорівнює 12,3%.

Така ситуація не дивна, адже реальні доходи українського середнього класу за останні п’ять років лише на 8% перевищили дані докризового 2007 року. За дослідженням видання Forbes спільно із EY за результатами 2013 року цей показник зросте до 19%.

Якщо ж проаналізувати статистику заробітної плати цих людей від 2007 року, то вже до кінця 2012 року їхні доходи зросли на 70%, а в Києві – на 85%. Але із врахуванням інфляції від початку кризового 2008 року доходи представників середнього класу не збільшувалися, а знижувались. На докризовий рівень вони вийшли ще в 2011 році, але наразі українці, які не проживають у столиці, отримують менше ніж у 2007 році.


Читати також:

  1. В українців стало менше заощаджень
  2. Обсяг світової торгівлі сягнув рекордного рівня
  3. Міндоходів хоче отримувати декларації про доходи від усіх українців
  4. Українські підприємства минулого року збільшили свої доходи майже вдвічі
  5. Хто в Україні більше всіх заробляє

Тема : News