Легалізація криптовалюти: що нового?

Криптовалюта в Україні стає дедалі поширенішою, тож країна входить до когорти держав, де електронні гроші розвиваються найстрімкіше, пише видання “Вголос”.

Нацбанк досі не визнав криптовалюту платіжним засобом, але прямої заборони на операції з електронними грішми немає.

Нещодавно Олександр Турчинов, секретар Ради національної безпеки і оборони України, доручив структурам, що відповідальні за правову і фінансову сфери в державі, розробити законодавство щодо регулювання ринку криптовалют.

Основні проблеми, пов’язані з легалізацією електронних коштів, полягають у тому, чи є криптовалюти грішми, адже за цифрові монети можна придбати послуги і товари, їх можна зберігати і накопичувати, але, на відміну від звичайних валют, цінність електронних грошей держава не гарантує.

Тож уряди багатьох країн ставлять під сумнів законність криптовалют. Так, у Бангладеш, Болівії та Еквадорі вони заборонені, а Китай ввів обмеження на торги на криптобіржах.

Хоча більшість держав, серед яких і Україна, ще не визначилися зі статусом електронних грошей, але розвинені країни намагаються внормовувати їх обіг. Приміром, у США біткойни офіційно визнані майном і біржовими товарами,  у Японії вони є платіжним засобом, а Євросоюз визнав їх платіжним засобом і віртуальною валютою.

Поки що Верховна Рада України розглядає два законопроекти, один із яких називає криптовалюту засобом обміну, а інший – фінактивом. Утім, за умови ухвалення будь-якого з них, операції з електронними грішми оподатковуватимуться згідно з нормами вітчизняного податкового законодавства.


Читати також:

  1. Майбутнє криптовалют: продавці ігнорують Bitcoin
  2. Обіг електронних грошей в Україні перевищив мільярд гривень
  3. Рада збирається спростити ведення бізнесу для емітентів цінних паперів
  4. Автомобільний ринок України: що нового?
  5. Ринок криптовалют обвалився

Тема : News