Міндоходів скоротить кількість перевірок

Міністерство доходів та зборів України пропонує запровадити систему електронного аудиту.

Платники податків можуть очікувати на суттєве скорочення фіскальних перевірок уже цього року. Зменшити податковий тиск на бізнес Міндоходів планує за допомогою запровадження системи дистанційних електронних перевірок, а також шляхом об’єднання митного та податкового аудитуЗ відповідним проектом наказу Міністерства фінансів України можна ознайомитися на інформаційному порталі www.sts.gov.ua.

На думку експертів міністерства, завдяки запровадженню названих інновацій бізнес матиме змогу приділяти час та увагу не спілкуванню з податковою та митною службами, а своїй основній діяльності.

Ініціатива планомірного скорочення перевірок та використання системи електронного аудиту наразі обговорюється з підприємцями, зазначають фахівці Міндоходів.

Відомство також поінформувало, що кількість запланованих документальних перевірок на другий квартал 2013 року порівняно з першим вже скорочено на 15% до 1,4 тис. суб’єктів господарювання.

Якщо порівняти з показниками аналогічного періоду минулого року, то кількість перевірок скоротилася на третину – у відповідному періоді перевірками було охоплено 2 тис. підприємств. У цілому в 2012 році планові перевірки відбулися майже 8 тис. суб’єктів господарювання, кажуть у Міндоходів.

Між тим, в інтерв’ю виданню Forbes голова міністерства Олександр Клименко запевнив, що його відомство й надалі буде співпрацювати з платниками податків та піклуватися про них.

Міндоходів уже зробив ряд кроків назустріч бізнесу. Так, була запроваджена система електронної звітності, створені кабінети для обслуговування великих платників податків, введено в дію спеціальний сервіс «Пульс податкової». Разом з тим, відомство буде жорстко реагувати на порушення, але завдяки цьому зможе не приходити до сумлінних платників податків, наголошує високопосадовець.

Клименко також обіцяє, що проблем із наповненням бюджету через значне скорочення перевірок не буде. Зростання надходжень міністерство планує досягти завдяки детінізації економіки, запевняє він.


Читати також:

  1. Замість перевірок – горизонтальний моніторинг
  2. Міндоходів хоче отримувати декларації про доходи від усіх українців
  3. Кількість бланків суворої звітності скоротилось в 7 разів
  4. Митні органи у 2011 році істотно збільшили збори до бюджету
  5. Кабмін хоче посилити контроль над аудиторами

Тема : News