Міндоходів хоче отримувати декларації про доходи від усіх українців

Міністерство доходів і зборів України планує збирати податки на доходи громадян.

Керівник відомства Олександр Клименко поінформував про розробку проекту закону про обов’язкове загальне декларування доходів громадян спільно з консультантами провідних консалтингових фірм світу.

Міністр у недільному ефірі Першого Національного телеканалу повідомив, що для розробки законопроекту про обов’язкове загальне декларування були залучені експерти з Англії, Польщі, Чехії, Австралії та Канади. Це експерти зі світовими іменами, підкреслив пан Клименко.

Прийняття цього законопроекту підвищить податкову культуру громадян, вважає він.
На нинішньому етапі відомство працює над зручністю заповнення такої декларації, щоб у тих, кому в майбутньому доведеться заповнювати її, не виникало проблем. Аби платник податків міг зробити це дистанційно, а також мав можливість переглянути всю наявну інформацію про свої доходи у відповідних базах даних, підкреслив міністр.

Він уточнив, що створити звіт про доходи можна буде за допомогою електронного кабінету платника податків. До цього сервісу платник зможе підключитися зі свого комп’ютера – зайти, переглянути необхідну інформацію, яка про нього вже зібрана в базах даних міністерства, про нерухоме та рухоме майно та інші види доходів, додав Клименко.

Разом з тим, у законопроекті планується передбачити, яким категоріям громадян необхідно декларувати свої доходи. Так, Клименко роз’яснив, що загальному декларуванню підлягатимуть ті, хто отримує доходи з декількох джерел.

«Якщо пенсіонер отримує лише пенсію, то в нього не буде потреби що-небудь заповнювати», – підкреслив міністр.

Раніше Клименко вже заявляв, що Державна податкова служба технічно готова до отримання та якісного аналізу податкових декларацій від усіх українських громадян.


Читати також:

  1. Податкова служба готова до запровадження загального декларування доходів
  2. Кабмін хоче посилити контроль над аудиторами
  3. Для участі в програмі «Доступне житло» зареєструвалося більше 5 тисяч українців
  4. Депозити хочуть обкласти податком
  5. Українські підприємства минулого року збільшили свої доходи майже вдвічі

Тема : News