Мінімальна заробітна плата може зрости до 5 000 грн

Нещодавно у Верховній Раді України було зареєстровано законопроект № 6217, згідно з яким пропонується збільшити мінзарплату до  5 000 грн, щоб підвищити реальні прибутки українців, повідомляється на сайті Парламенту.

У коментарі до документа зазначається, що для покращення соціально-економічної ситуації, підвищення реальних доходів громадян України, а також задля пришвидшення розвитку економіки пропонується встановити розмір мінімальної заробітної плати з 1 жовтня цього року в розмірі 5 000 грн щомісячно, а погодинно – 30,21 грн.

Враховуючи те, що за останні три роки ціни на споживчі товари зросли на 90%, а комунальні тарифи збільшилися в кілька разів, на думку депутатів, цей законопроект є, як ніколи, актуальним.

Втім, раніше Павло Розенко, віце-прем’єр-міністр, коментуючи питання щодо перспектив збільшення мінімалки до 5 000 грн, зазначив, що за розрахунками експертів мінімальну заробітну плату ще від 1 січня можна було встановити на рівні 5 000 грн, але влада обрала поступові кроки. Очікується, що у квітні будуть відомі остаточні наслідки підвищення мінзарплати до 3 200 грн.

Слід зазначити, що, згідно з результатами опитування порталу hh.ua, 75% українців не відчули покращання якості життя, і лише кожен п’ятий респондент відзначив, що його заробітна плата  змінилася, причиною чого стало підвищення мінімальної зарплати.

На думку 69% опитаних, збільшення мінімальних виплат до 3 200 грн не спричинить суттєвого підвищення рівня життя, а лише пришвидшить зростання інфляції.


Читати також:

  1. Мінімальна зарплата 3 200 грн: які наслідки?
  2. У 2013 році ринок реклами на радіо може зрости на 20%
  3. В Україні зросли соцстандарти
  4. Імпортні автомобілі можуть додатково зрости в ціні
  5. Кабмін хоче посилити контроль над аудиторами

Тема : industry News,News