Moody’s: банківська система України відновлюється

Аналітики агентства Moody’s повідомили, що українська банківська система вийшла зі стану неплатоспроможності, пише видання Ubr.ua. Таку інформацію в ході свого виступу на CIS bankers VI Ukrainian Banking Forum оприлюднив Ярослав Совгира, директор Moody’s Investors Service.

Так, очікується, що до кінця 2018 року рівень проблемних кредитів у країні (окрім ПриватБанку) знизиться на половину за рахунок списання боргів, реструктуризації, а також завдяки підйому української економіки. Внаслідок зростання відсоткові ставки йдуть на зниження, а кредитний портфель помірно збільшується.

Утім, експерт зазначив, що в Україні зараз найвищий в усьому СНД рівень проблемних кредитів, тож для виходу на прийнятний рівень проблемної заборгованості необхідно ще кілька років.

Щодо банківського сектора, то вже цьогоріч він вийде на беззбитковий рівень, чому сприятиме зниження зарахувань у резерви, адже основна їх частина наразі уже сформована.

Водночас кредитування зростає вслід за спадом інфляції. Саме це повинно забезпечити поступове зростання операційних прибутків, але в результаті банківська система умовно вийде на точку беззбитковості, а це аналітики визначають як прогрес порівняно з результатами попереднього року.

Ярослав Совгира також зазначив, що, попри прибутковість банківської системи і в 2018 році, на ринку буде чимало збиткових банків. Також експерт повідомив, що в 2017-2018 роках рівень капіталізації банківської системи буде стабільним.

До речі, раніше повідомлялося, що Нацбанк у 2017 році прогнозує прибутковість сектора без урахування фінрезультату ПриватБанку.


Читати також:

  1. Українська банківська система в зоні ризику
  2. Коли вітчизняна банківська система покаже позитивну динаміку?
  3. Експерти: банківська система Україні стала надійнішою
  4. Українські банки зазнали збитків
  5. Колектори: частка проблемних кредитів досягає 30% від загального числа виданих позик

Тема : News