На що очікувати світовому сільському господарству?
07.06.2013
За результатами дослідження продовольчої і сільськогосподарської організації ООН, а також Організації економічної співпраці і розвитку, у 2013-2022 роках світовому сільському господарству не слід очікувати на позитивну динаміку, адже щорічний приріст становитиме лише 1,5%.
За цим показником прийдешнє десятиріччя поступається попередньому періоду: у 2003-2012 роках середні темпи зростання галузі становили більше 2%.
Прогнозується, що лідерами з уповільнення темпів росту сільського господарства будуть країни БРІКС, які ще у 2012 році мали приріст 3%. Така ж тенденція наздожене й найменш розвинені держави світу, хоча економіки країн-членів ОЕСР змін майже не відчують. Разом зі зниженням показників аналітики обіцяють підвищення цін на продовольчі товари, адже попит на продукти харчування лише зростає.
Щодо Китаю, то хоча він і зможе забезпечувати себе самостійно основними продуктами, але імпорт зерна, м’яса і масла все ж змушений буде наростити.
Як і раніше, основними експортерами продуктів харчування на світовий ринок залишаться Південна і Північна Америки. Також очікується, що ці держави збільшать свій вплив на ринок.
Провідними ж імпортерами продукції стануть країни Океанії, Близького Сходу і Північної Африки. Уже через п’ять років Східна Європа і Центральна Азія будуть самостійно забезпечувати себе продуктами харчування, працюючи переважно на експорт сільськогосподарських товарів.
Щодо вітчизняного сільського господарства, то нещодавно екс-міністр економіки Богдан Данилишин висловив думку, що саме ця галузь разом зі стимулюванням українського внутрішнього ринку зможуть підтримати економіку країни у найближчі три роки.
Читати також:
Тема : News