На що очікувати світовому сільському господарству?

За результатами дослідження продовольчої і сільськогосподарської організації ООН, а також Організації економічної співпраці і розвитку, у 2013-2022 роках світовому сільському господарству не слід очікувати на позитивну динаміку, адже щорічний приріст становитиме лише 1,5%.

За цим показником прийдешнє десятиріччя поступається попередньому періоду: у 2003-2012 роках середні темпи зростання галузі становили більше 2%.

Прогнозується, що лідерами з уповільнення темпів росту сільського господарства будуть країни БРІКС, які ще у 2012 році мали приріст 3%. Така ж тенденція наздожене й найменш розвинені держави світу, хоча економіки країн-членів ОЕСР змін майже не відчують. Разом зі зниженням показників аналітики обіцяють підвищення цін на продовольчі товари, адже попит на продукти харчування лише зростає.

Щодо Китаю, то хоча він і зможе забезпечувати себе самостійно основними продуктами, але імпорт зерна, м’яса і масла все ж змушений буде наростити.

Як і раніше, основними експортерами продуктів харчування на світовий ринок залишаться Південна і Північна Америки. Також очікується, що ці держави збільшать свій вплив на ринок.

Провідними ж імпортерами продукції стануть країни Океанії, Близького Сходу і Північної Африки. Уже через п’ять років Східна Європа і Центральна Азія будуть самостійно забезпечувати себе продуктами харчування, працюючи переважно на експорт сільськогосподарських товарів.

Щодо вітчизняного сільського господарства, то нещодавно екс-міністр економіки Богдан Данилишин висловив думку, що саме ця галузь разом зі стимулюванням українського внутрішнього ринку зможуть підтримати економіку країни у найближчі три роки.


Читати також:

  1. У 2011 році Україна суттєво збільшила виробництво сільгосппродукції
  2. Країни BRICS отримали 1/5 іноземних інвестицій
  3. Обсяг прямих іноземних інвестицій в Україну зменшився
  4. Мобільні ПК vs планшети: на що очікувати?
  5. Хто в Україні більше всіх заробляє

Тема : News