Нацбанк встановив нові умови для програм рефінансування

Керівник Національного банку України Сергій Арбузов під час зустрічі з керівниками найбільших українських фінустанов закликав їх знизити ставки і збільшити обсяги кредитних позик для реального сектора економіки, насамперед для аграрної галузі, добувної індустрії, а також інфраструктурних об’єктів. Про це глава НБУ повідомив агентству Bloomberg у ході робочої поїздки до Японії.

Арбузов поінформував, що надалі на рефінансування можуть розраховувати виключно ті фінустанови, які погодяться знизити ставки по кредитуванню для реального сектора. Таким чином Банкова намагається створити основи для стимулювання кредитування через монетарні та фіскальні важелі впливу.

Крім того, глава НБУ розповів, що його відомство намагається надавати рефінансування на майже автоматичній основі, а також пообіцяв значні прибутки тим банкам, які будуть виконувати рекомендації регулятора.

У вересні поточного року Нацбанк вже посилював умови отримання рефінансування для фінустанов (постанова правління Нацбанку № 393 від 25 вересня 2012 року). Так, крім раніше чинних вимог нині банк повинен дотримуватися порядку формування обов’язкових резервів протягом шести останніх звітних періодів.

Претенденти на рефінансування повинні дотримуватися прийнятих економічних нормативів і лімітів відкритої валютної позиції протягом останніх шести місяців, а також в повній мірі забезпечити резерви для компенсації можливих збитків по проведеним банківським операціям.

Також регулятор має право достроково та в односторонньому порядку розірвати кредитний договір, у разі недотримання умов або надання банком недостовірної інформації.

Нагадаємо, з початку 2012 року обсяг програм рефінансування банків досяг позначки в 47,3 млрд грн, середньозважена ставка − 8,23%. У серпні ця цифра становила 9,5 млрд грн при середньозваженій ставці 8,03%, що на 12,8% менше порівняно з липневим показником (10,9 млрд грн).


Читати також:

  1. Нацбанк витратив понад $ 3,7 млрд на підтримку гривні у минулому році
  2. Держборг України знизився до 36% ВВП
  3. Нацбанк буде розвивати систему безготівкових розрахунків
  4. Маріо Драгі: «Інфляційних ризиків в Європі немає»
  5. Операторів мобільного зв’язку очікують нові штрафи

Тема : News