НБУ планує «пожвавити» економіку

Національний банк України (НБУ) вкрай стурбований різким скороченням ВВП країни. Тому ведеться робота з пошуку заходів для залучення банківського кредитування, аби стимулювати економічне зростання.

Як заявляє Олена Щербакова, директор департаменту грошово-кредитної політики Нацбанку, НБУ впорався зі своїм завданням, оскільки інфляція протягом тривалого часу близька до нуля, однак показники економічного зростання до цих пір нестабільні.

За даними Держстату, в І кварталі цього року річний ВВП скоротився на 1,3%, тоді як цей показник в IV кварталі минулого року становив 2,7%, а в ІІІ – 1,3%.

На ІІ квартал поточного року прогнози аналітиків невтішні. Вони вважають, що економічна ситуація навряд чи покращиться.

Пані Щербакова розповіла про наміри НБУ на найближче майбутнє. У їхніх планах зробити так, щоб ринок почав активніше працювати на кредитування економіки, для чого розробляється комплекс заходів щодо стимулювання останньої. Цього року вже збільшено обсяги рефінансування, проте які ще рішення будуть прийняті найближчим часом, вона не сказала.

Роман Шпек, старший радник «Альфа-Банк Україна», повідав також про високі ставки рефінансування центрального банку на тлі нульової інфляції, які сприяють невпевненості ринку на шляху до цінової стабільності, стримують зниження банківських кредитних ставок і, відповідно, активізацію кредитування.

Як повідомляє Reuters, обсяг кредитування з початку року збільшився всього лише на 15,4 млрд грн (2%), попри зростання депозитів на 32,2 млрд грн і виділену суму рефінансування центральним банком в 9,3 млрд грн. Крім того, центробанк викупив у банків за чотири місяці цього року облігації внутрішньої держпозики на 20,3 млрд грн, чим поповнив ліквідність системи.

Нацбанк востаннє знизив облікову ставку до 7,5% річних (з 7,75% у березні 2012 року). Але все ж ставки рефінансування overnight залишаються на рівні 8,5% і 10,5%.


Читати також:

  1. Нацбанк встановив нові умови для програм рефінансування
  2. Світову економіку очікує ще 10 років кризи
  3. ВВП України в I півріччі 2012-го становив 2,5%
  4. На економіку ЄС дивляться з песимізмом
  5. Банки єврозони уповільнюють темпи надання позик

Тема : News