Новий закон про зайнятість 2013. Найголовніші зміни

Першого січня 2013 набирає чинності Закон «Про зайнятість населення» (№ 5067-VI, від 05.07.2012 р.). Згідно з ним затверджені суттєві зміни, про які необхідно знати всім учасникам українського ринку праці.

1. Обмеження віку та статі кандидатів на вакансію визнане незаконним

За новим законом про зайнятість у 2013 році вказання віку у вакансії буде каратися штрафом у розмірі десяти мінімальних заробітних плат. Також незаконним визнане і гендерне обмеження в текстах вакансій. Від 1 січня менеджери з підбору персоналу змушені будуть переглядати більшу кількість надісланих резюме, щоб виявити найбільш підходящих кандидатів.

2. Дані про стажування студентів заноситимуть у трудову книжку

Новий закон про зайнятість також передбачає фіксацію стажування студента на підприємстві у трудовій книжці. Таке нововведення дозволить зараховувати стажування до загального трудового стажу, що забезпечуватиме молодим спеціалістам офіційний досвід роботи та додаткові гарантії при подальшому працевлаштуванні.

3. Послуги агенцій сплачуватимуть підприємства

Пошук роботи за допомогою сторонніх компаній для шукачів стане безкоштовним, адже за новим законом про зайнятість послуги кадрових та рекрутингових агенцій оплачуватимуть винятково працедавці. Таким чином, з ринку праці зникнуть недобросовісні агенції, які живуть коштом тих, хто потребує роботу.

4. Колишніх безробітних не зможуть звільнити два роки

Держава пропонує працедавцям досить сумнівні вигоди від працевлаштування людей з біржі праці. Новий закон про зайнятість населення передбачає, що ті підприємства, які візьмуть на роботу безробітних, впродовж року щомісячно отримуватимуть компенсацію єдиного соціального внеску (ЄСВ). У багатьох випадках відшкодування ЄСВ для підприємств невигідно. Чому – читайте тут.

5. Розмір допомоги по безробіттю буде більшим за середню зарплату

Згідно із законом про зайнятість 2013 максимальний розмір допомоги по безробіттю становитиме чотири прожиткових мінімуми, тобто безробітний українець зможе щомісяця отримувати до 4380 грн. Але таке нововведення збільшить бюджетні видатки на його реалізацію та ризикує суттєво вдарити по гаманцю платників податків.


Читати також:

  1. Підписано новий закон «Про зайнятість населення», який набере чинності 1 січня 2013 року
  2. У червні офіційний рівень безробіття знизився до 1,6%
  3. Рада зобов’язала телекомпанії додавати субтитри у випуски новин
  4. ВР спростила реєстрацію земельних ділянок
  5. Новий партнер Асоціації консалтингових фірм – Київський університет права НАН України

Тема : News