Обіг електронних грошей в Україні перевищив мільярд гривень

За даними Національного банку України (НБУ), у період із січня по вересень 2012 року обіг електронних грошей в Україні за чинними національними правилами становив 1,164 млрд грн.

Користувачі платіжних систем витратили на покупку товарів за три квартали минулого року суму вдесятеро більшу, ніж показники 2011 року, – 1164 млн грн проти 116 млн грн, відзначили в Нацбанку.

Система «ГлобалМані» − лідер з використання електронних грошей, додає регулятор.

У відомстві також нагадали, що право випуску електронних грошей, згідно із Законом України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні», є тільки в банківських установ. Крім того, банк, який  планує випуск електронних грошей, повинен погодити із НБУ правила їх використання.

За даними регулятора, у цей час випуск електронних грошей здійснюється трьома банками: «Ощадбанком» – «ГлобалМані», «Фідобанком» – МоnеХу та «Ві-Ей-Бі Банком» – «Максі».

У списку регулятора також перебувають банки-члени міжнародної системи Visa International – «Південний» і «Кредитпромбанк», а також члени Національної системи масових електронних платежів (НСМЕП) – «Хрещатик», «Львів», «Експрес-Банк», «Імексбанк», «Полікомбанк», «Фольксбанк», «Демарк», «Експрес-Банк», «Міжнародний Інвестиційний Банк», «ЧБРР» і «Меркурій».

Разом з тим, як раніше заявляв Нацбанк, правила платіжних систем «Яндекс.Гроші» і Webmoney Transfer не узгоджувалися в належному порядку. У відомстві усе ще очікують активізацію переговорного процесу щодо цих систем.

Національний банк також повідомив, що за три квартали 2012 року загальний обсяг електронних грошей в обігу перебував на рівні 7,4 млн грн, тоді як в 2011 цей показник дорівнював 4,1 млн грн.

У той же час, згідно з дослідженням «Електронні гроші в Україні», річний обіг електронних грошей у нашій державі, за оцінками різних експертів, коливається від двох млрд грн до декількох млрд дол.

Президент України Віктор Янукович 19 жовтня 2012 року підписав закон, яким регулюється випуск і використання електронних грошей. Цей закон викликав резонанс серед учасників ринку й потрапив під критику ряду експертів.


Читати також:

  1. В Україні щорічний оборот електронних грошей становить близько 2 млрд гривень
  2. В Україні зникає готівка
  3. Нацбанк витратив понад $ 3,7 млрд на підтримку гривні у минулому році
  4. Київ прийняв бюджет з профіцитом у півмільярда гривень
  5. Майже кожен четвертий український банк закінчив 2011 рік зі збитком

Тема : News