Обсяг капітальних інвестицій зростає попри рецесію

У першому кварталі цього року обсяг капітальних інвестицій в українську економіку показав зростання в 3% порівняно з аналогічним періодом 2012 року, пише «Комерсант-Україна» у статті «Инвестиции сохранения энергии».

Однак порівняння з минулим роком не може бути показовим, оскільки тоді закінчувалася підготовка до Євро-2012, відзначає видання. На початку цього року Державна служба статистики зафіксувала істотний спад в регіонах, де підготовчі роботи були завершені майже перед самим початком чемпіонату: у Львівській області (-25,7%) і Києві (-21,8%). Підтвердженням цьому є також скорочення частки бюджетних коштів в капітальних інвестиціях до 1,7% з 2,5%, а також зниження вкладень у транспортну (-2,6%) та будівельну (-0,3%) сфери.

На тлі рецесії також впали показники і багатьох інших галузей: торгівлі (20,2%), фінансового сектора (-17,1%) і телекомунікацій (-7,6%).

У той же час загальний обсяг капітальних інвестицій не продемонстрував спаду. В основному за рахунок приватного бізнесу, який активізував проекти в промисловості та сільському господарстві, де зафіксовано зростання в 47% і 10% відповідно. Крім того, майже половина (42,4%) від сумарного обсягу капіталовкладень у промисловість надійшла в енергетичний сектор (приріст становить 187,9%).

Позитивна динаміка залучення коштів також спостерігалася в харчовій (+52,1%) та легкій промисловості (+28,4%), автотранспортній сфері (+16,8%) і хімпромі (+12,3%).

Однак загальному зростанню вкладень перешкоджає ситуація в ключовій експортно-орієнтованій галузі – металургії. За підсумками перших чотирьох місяців обсяг інвестицій у цей сектор економіки скоротився на 2,4%.

Головним чинником, що вплинув на зростання обсягу капітальних інвестицій, стало зниження ставок на позики, пише «Комерсант-Україна». Так, частка кредитних коштів у портфелі збільшилася до 25% (з 12,6%), а власних впала до 55,2% (з 66,6%). Подальше зниження кредитних ставок дозволить зберегти позитивну динаміку.


Читати також:

  1. Обсяг прямих іноземних інвестицій в Україну в І кварталі виріс на 1,3%
  2. Обсяг прямих іноземних інвестицій в Україну зменшився
  3. Обсяг торгів на фондовому ринку за рік виріс у півтора рази
  4. Загальносвітовий обсяг угод M&A становив 2,4 трлн доларів
  5. Країни BRICS отримали 1/5 іноземних інвестицій

Тема : News