Обсяги IPO у світі в 2012 році впали до рівня 2008 року

Обсяги первинних розміщень акцій (IPO) упали майже у всіх регіонах, лише США вдалося залишитися на торішньому рівні. Усього ж у ході IPO в 2012 році вдалося виручити $112 млрд, що є мінімальним показником з 2008 року.

Так, обсяг первинних розміщень акцій у Західній Європі скоротився на дві третини порівняно з 2011 роком, а в Азії результати стали гіршими майже у два рази через хвилювання із приводу стану економіки Китаю. Тільки в США в ході IPO вдалося залучити суму, зіставну з показниками минулого року − $41 млрд. Однак після розміщення акцій Facebook угоди в Штатах не укладали протягом місяця.

Крім того, сьогодні в Америці компанії не ризикують виходити на біржу, оскільки очікують розв’язання ситуації з “фіскальним обривом”, який може привести країну до рецесії.

Тим часом аналітики агентства Bloomberg назвали кращі й гірші IPO року, що минає.

Так, найуспішнішим первинним розміщенням акцій агентство визнало липневе IPO спеціалізованого рітейлера Five Below. Компанія, яка займається в основному продажем кондитерських виробів, канцелярії й косметики за дисконт-цінами менше як $5, у ході IPO зуміла виручити $17 за цінний папір при первинному діапазоні в $12−14 за акцію.

З моменту виходу на біржу акції Five Below коливалися в діапазоні $25−$40 і завершили додаткову сесію в цей понеділок на сумі в $32,76.

А от звання найгіршого IPO аналітики передбачувано віддали соціальній мережі Facebook. Акції компанії, розміщені в ході IPO у травні за ціною $38 за одиницю, просіли порівняно з нинішніми майже на третину — до $26,93 за підсумками торгів на початку тижня, повідомляє Bloomberg.

Інвестори звинувачуються виконавчого директора Facebook Марка Цукерберга в зайвій претензійності, а також відсутності досвіду й чітких планів щодо розвитку власної компаній, що вкрай негативно відбивається на котируваннях цінних паперів соцмережі.

Слід зазначити, що Цукерберг разом із главою онлайн-дисконтера Groupon Ендрю Мейсоном потрапили в список Bloomberg як найбільш нефортові серед світових СЕО.


Читати також:

  1. Складено рейтинг найбільш успішних IPO
  2. В Україні падають обсяги автовиробництва
  3. Експерти прогнозують дефіцит торгового балансу в 2012 році
  4. Forbes назвав найвпливовіші бренди світу 2012 року
  5. Зростання промвиробництва в січні 2012-го становило 2%

Тема : News