Оренда офісів у Києві здешевіла

Максимальна орендна ставка для офісних центрів столиці за I квартал поточного року впала до 28 дол. за 1 м2 щомісячно. Нагадаємо, що наприкінці 2015 року показник становив 29 дол. за 1 м2. Про це повідомляють в компанії JLL.

Учасники ринку зниження орендних ставок пояснюють тиском з боку орендарів на орендодавців і валютними коливаннями. Попит на офісні приміщення Києва залишається стабільним за рахунок зменшення вартості оренди, а також можливості домовитися про ціну індивідуально щодо кожного окремого випадку.

За звітний період загальний обсяг угод становив 38,5 тис. м2, а це на 43% більше за аналогічний період торік. Як і в другій половині минулого року, орендарі схильні змінювати офісні приміщення, адже орендодавці готові йти на поступки, частково компенсуючи витрати на ремонт і пропонуючи якісні умови розміщення, зазначає Олександра Глобіна, керівник відділу офісних площ JLL.

Найбільше офісів за січень-березень орендували здебільшого виробники фармацевтичних продуктів, а також IT-компанії – по 31% від загальної кількості угод. Активними також були міжнародні недержавні організації – 18%.

За I квартал цього року показники пропозиції на ринку офісних приміщень залишилися майже незмінними – був відкритий лише один об’єкт класу В площею 7,1 тис. м2. Тож обсяг ринку якісної офісної нерухомості в столиці на кінець звітного періоду становив 1,61 млн м2.

Також у повідомленні JLL зазначається, що обсяги будівництва бізнес-центрів від 2014 року падають, і за підсумками 2016 року показники введення в експлуатацію дорівнюватимуть всього 35 тис. м2, а це на 15% менше, ніж дані минулого року.


Читати також:

  1. Нерухомість у Києві здешевіла
  2. Перекіс у бік комфорту: стрімке подорожчання офісів у столиці
  3. Робочим в Україні працевлаштуватися простіше за працівників офісів
  4. Капіталовкладення у нерухомість Києва зросли
  5. Світові інвестиції в нерухомість падають

Тема : industry News,News