Падіння промвиробництва в Україні триває, а роздрібна торгівля процвітає

Державна служба статистики повідомляє про подальше падіння промислового виробництва в Україні. Так, у листопаді 2012 р. показники галузі впали на 3,7% порівняно з відповідним періодом 2011 року, а якщо зіставити з минулим місяцем, то падіння склало 2,5%. Кумулятивне зниження обсягів промислового виробництва за підсумками 10 місяців прискорилося до 1,5%, відзначають у відомстві.

За звітні десять місяців найбільшого приросту домоглися хімічна/нафтохімічна й добувна галузі промисловості, які показали приріст в 7,6% і 2,5% відповідно в період із січня по листопад нинішнього року.

Разом з тим, найбільш відчутне зниження обсягів з початку поточного року зафіксовано в легкій промисловості (6,1%), у машинобудуванні (5,1%) і металургії (4,7%).

Щодо показників за жовтень, то приріст зафіксований тільки в металургійній промисловості – на 0,9%. Найбільше скоротилися обсяги машинобудівної галузі − 6,4%, легкої промисловості − 4,4% і обробної промисловості – 4,1%.

Нагадаємо, у жовтні поточного року порівняно з тим же періодом 2011 року відомство зафіксувало спад промислового виробництва в країні на 4,2%, а для показників вересня характерний приріст на 5,8%.

Також Державна служба статистики оприлюднила дані про стан роздрібної торгівлі в Україні. Так, обіг роздробу за січень-листопад поточного року склав 722,7 млрд гривень. Цей показник на 15,7% вище цифр аналогічного періоду минулого року.

За даними відомства, лідирують у цій сфері Київ, де обсяг роздрібної торгівлі склав 92 млрд грн і Донецький регіон з показником в 72,37 млрд грн. Найменші обсяги торгівлі зафіксовані в Севастополі (8,29 млрд грн) і Чернівецькій області (10,09 млрд грн).

Разом з тим, показники обігу роздрібної торгівлі за січень-листопад минулого року порівняно з аналогічним періодом 2010 року додали 14,5%, відзначають у відомстві.


Читати також:

  1. Зростання промвиробництва в січні 2012-го становило 2%
  2. В Україні продовжує падати обсяг промислового виробництва
  3. У 2011 році зростання промислового виробництва склало 7,3%
  4. В Україні прискорюються темпи будівництва нерухомості
  5. У 2011 році Україна суттєво збільшила виробництво сільгосппродукції

Тема : News