Податківці тимчасово не зможуть проводити перевірки

Оскільки мораторій на перевірки продовжили до 31 грудня 2018 року, фіскалам формально заборонено проводити перевірки українського бізнесу, допоки не буде оприлюднено список органів, що не підпадають під цю заборону, пише Ubr.ua.

Зі слів юристів компанії Crowe LF Ukraine, мораторій розповсюджується і на податкові перевірки до тих пір, поки Кабмін не затвердить перелік, до якого ввійдуть і фіскали. Тож якщо податківці в цей період будуть перевіряти бізнес, компанія має всі підстави не допускати контролерів на підприємство, посилаючись саме на мораторій.

Експерти компанії зазначають: існує вірогідність, що ДФСУ не погодиться з розповсюдженням мораторію на податкові перевірки, керуючись тим, що Закон України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», на основі якого і введено мораторій, на них не діє. Утім, юристи вважають, що такий підхід податківців матиме протиправний характер і його можна буде оскаржити.

Цей мораторій був продовжений Законом «Про Державний бюджет України на 2018 рік», а відповідні правки закону про держнагляд набули чинності вже 1 січня цьогоріч.

Нагадаємо, що до цих пір стаття 6 закону про держнагляд містила список контролерів, дія мораторію на яких не розповсюджувалася. Натомість зараз з-під дії закону можуть бути виведені лише контролюючі органи, визначені Кабміном у переліку. Очікується, що найближчим часом відповідний документ буде оприлюднено.

До речі, важливим є те, що заборона на проведення перевірок стосується лише планових податкових перевірок.

Також нагадаємо, що наприкінці грудня 2017 року ДФСУ оприлюднила графік фіскальних перевірок на 2018 рік, а від 1 січня поточного року введено інтегровану автоматизовану систему держконтролю з метою інформування про міри держнагляду не лише суб’єктів господарювання, але й органів держвлади і місцевого самоврядування.


Читати також:

  1. На бізнес очікують електронні перевірки
  2. Стало відомо, у скільки українському бізнесу обходяться перевірки
  3. Уряд обіцяє зменшити податковий тиск
  4. В Україні збираються спростити сплату податків
  5. Зміни в адмініструванні податків: на що очікувати?

Тема : News