Податкова служба готова до запровадження загального декларування доходів

Державна податкова служба технічно готова до отримання, оброблення і якісного аналізу податкових декларацій від усіх українських громадян, проінформував глава ДПСУ Олександр Клименко.

За словами глави відомства, в розпорядженні податкової служби є потужні інформаційно-технологічні інструменти. До того ж, уже відпрацьовано процес електронного приймання декларацій від юридичних осіб.

Крім того, податкова створила всеукраїнську мережу сервісних центрів, що відповідає світовим стандартам обслуговування й готова приступити до роботи на необхідному рівні, додав Клименко.

На цьому етапі перед фіскальною службою стоїть завдання відпрацювати відповідні механізми для створення максимально зручного й простого процесу декларування. Крім того, нарівні з технологічними аспектами, необхідно мотивувати громадян − показувати доходи й справно платити податки має стати вигідним, підкреслює Олександр Клименко.

Так, слід створити умови для дотримання принципу соціальної справедливості. Громадяни повинні бути впевнені, що декларувати свої доходи будуть усі платники податків, у тому числі чиновники й багаті українці, говорить глава ДПС.

Як один з варіантів, податкова розглядає можливість добровільної легалізації капіталів, щоб створити відправну точку для подальшого виведення доходів із «тіні».

За словами Клименка, для підготовки відповідних пропозицій служба вивчила кращий світовий досвід, залучила консультантів із провідних аудиторських фірм і міжнародних експертів у податкових питаннях.

Глава ДПС відзначив, що загальне декларування буде вводитися без поспіху, необхідні механізми будуть впроваджуватися поетапно протягом декількох років. Клименко запевнив, що всі законодавчі пропозиції служби щодо цього питання будуть в обов’язковому порядку виноситися на публічне обговорення й проходити експертну оцінку.

Раніше в державній податковій службі України заявили, що будуть наполягати на введенні обов’язкового декларування доходів усіма громадянами.


Читати також:

  1. Податкова зробила крок до діалогу з бізнесом
  2. Запровадження податку з обороту зі ставкою 2-2,5% ускладнить ведення бізнесу в Україні
  3. Колектори: частка проблемних кредитів досягає 30% від загального числа виданих позик
  4. Податкова продовжила робочий день через перереєстрації єдинників
  5. Депозити хочуть обкласти податком

Тема : News