Президент Асоціації консалтингових фірм Олександр Бойко взяв участь у з’їзді Федерації роботодавців України

27 листопада 2012 року в Українському домі відбувся IX з’їзд Федерації роботодавців України. У заході взяли участь більше 500 власників та керівників великих і середніх підприємств України, які представляють різні галузі економіки України.  Серед доповідачів – Прем’єр-міністр України Микола Азаров, Голова Федерації роботодавців України Дмитро Фірташ, засновник і генеральний директор найбільшої української сільськогосподарської компанії «Нібулон» Олексій Вадатурський, голова Об’єднання організацій роботодавців Харківської області «Граніт» Анатолій Гіршфельд, президент корпорації «Бісквіт-Шоколад», генеральний директор Харківської бісквітної фабрики Алла Коваленко та інші.

Основними питаннями, які було обговорено у ході заходу, – проблема безробіття та шляхи подолання кризи на ринку праці.  Було наголошено на важливості бізнесу у забезпеченні населення робочими місцями. Сьогодні приватному сектору належить основна частка світового ВВП, він є найбільшим платником податків та роботодавцем. Адже кошти, що належать окремим приватним компаніям, перевищують бюджети деяких країн. Приміром, обсяги продажу продукції відомої у світі компанії Exxon Mobile (США) у минулому році становили 433,5 млрд доларів США, що на 30% (106 млрд доларів США) перевищило ВВП України за 2011 рік.

Незважаючи на потужність міжнародного бізнесу, світовий борг та рівень безробіття продовжують зростати. Згідно з даними Міжнародної організації праці, за підсумками 2012 року кількість безробітних у світі становитиме 200 млн осіб. До 2016 року їх число наблизиться до 206 млн. Саме тому протягом найближчих 10 років необхідно створити 400-600 млн високопродуктивних робочих місць. Зайнятість стає не соціальною, а економічною проблемою.

Основним виходом із ситуації, що склалася, є стимулювання розвитку підприємництва та приватних інвестицій в реальний сектор економіки. Роботодавці стають основною рухомою силою сучасної економіки. Ось чому так важливо захистити внутрішній ринок. Забезпечення росту української економіки можливо, в першу чергу, за рахунок посилення позицій вітчизняних виробників, а також розвитку малого та середнього бізнесу.

Сьогодні Федерація роботодавців України пропонує Уряду при проведенні державних закупівель віддавати перевагу українським виробникам. Такий досвід є сенс перейняти у інших країн. Наприклад, в США іноземні компанії можуть претендувати лише на 32% коштів, виділених з бюджету на закупівлю товарів. В Японії – 28%. Україна ж не обмежує участь іноземних постачальників у тендерах.

Крім того, ФРУ з метою розвитку внутрішнього ринку створює реєстр української промисловості. Придбання української сировини та комплектуючих дасть змогу скоротити імпорт.

«З’їзд Федерації роботодавців України – важливий захід для Асоціації консалтингових фірм. Одним з пріоритетів діяльності ФРУ є розвиток малого та середнього бізнесу, представниками якого є більшість учасників ринку консалтингових послуг. Представляючи інтереси консалтингу у ФРУ, ми будемо усіляко захищати його і сприяти подальшому розвитку», – говорить Президент Асоціації консалтингових фірм Олександр Бойко.


Читати також:

  1. Асоціація консалтингових фірм стала членом Федерації роботодавців України
  2. Новий партнер Асоціації консалтингових фірм – Київський університет права НАН України
  3. Олександр Бойко: “Професійний аудит в Україні переміг”
  4. Голова податкової: в тіні працює 30% економіки України
  5. ВВП України в I півріччі 2012-го становив 2,5%

Тема : News