Продажі автівок скоротяться на 13%

У 2013 році в Україні продажі легкових автомобілів можуть скоротитися на 10-13% порівняно з даними за 2012 рік і становитиме 190-195 тисяч одиниць. Такий прогноз озвучив виданню «Інтерфакс-Україна» Олег Омельницький, директор інформаційно-аналітичної групи “Автоконсалтинг”.

За словами пана Омельницького, остаточний результат продажів легкових автомобілів за підсумками року залежатиме від того, наскільки швидко вирішиться теперішня ситуація із реєстрацією автомобілів. Адже наразі деякі МРЕВ взагалі не реєструють автівки. Таку ситуацію спричинила відсутність довідок зі сплати утилізаційного збору, закон про який набув чинності з 1 вересня поточного року.

Як повідомлялося раніше, у липні та серпні продажі автівок зросли на 20-30% (порівняно з попередніми місяцями) у зв’язку з очікуванням українцями введення утилізаційного збору. Саме тому покупці поспішали зареєструвати свої автомобілі до 1 вересня.

Від початку осені власники автомобілів зіштовхнулися з проблемами їх реєстрації, адже згідно із законом потрібно надати довідку зі сплати утилізаційного збору імпортером або вітчизняним автовиробником (або ж довідку про звільнення виробника від сплати збору).

Але форму такої довідки Міндоходів оприлюднило лише минулого тижня. Також не зрозуміло, хто повинен видавати такі довідки, які, до слова, є документом суворої звітності.

Як повідомлялося раніше, у 2012 році ринок легкових автомобілів в Україні просів на 1,4% порівняно з даними за 2011 рік, становивши 217,58 тисяч одиниць.


Читати також:

  1. Продажі автівок в Україні активізувалися завдяки спецмиту
  2. Україна за десять місяців 2011 року збільшила випуск автомобілів на 42%
  3. Українських автівок меншає
  4. Вітчизняний авторинок відчутно просів
  5. В Україні збільшився продаж автомобілів

Тема : News