Продажі ПК падають п’ятий рік поспіль

У IV кварталі торік глобальні поставки ПК становили 72,6 млн одиниць, що нижче за показник аналогічного періоду 2015 року на 3,7%. Про це свідчать попередні дані компанії Gather, пише  Forbes.ua.

Також стало відомо, що продажі персональних комп’ютерів (ПК) за підсумками минулого року впали на 6,2% до 269,7 млн одиниць. Такий результат близький до показників 2007 року. При цьому зниження поставок відбувається від 2012 року.

2016 рік ознаменувався подальшою консолідацією ринку. Три провідних світових лідери (Lenovo, HP і Dell) за аналізований період збільшили свою частку на глобальному ринку до 54,7%, хоча позаторік показник дорівнював 51,5%.

Як заявив Мікако Кітагава, головний аналітик компанії, в останньому кварталі минулого року стагнація на ринку ПК продовжилася, адже через зміни уподобань покупців комп’ютерів святкові продажі загалом були дуже слабкими.

Хоча на ринок постійно надходять нові моделі ноутбуків, що мають меншу масу, тонший корпус і потужніші акумулятори, ніж попередні, вони не можуть підтримати продажі на достатньому рівні.

Оскільки споживачі дедалі більше уваги приділяють смартфонам, нові комп’ютери купують значно рідше.

До речі, стало відомо, що глобальний ринок хмарної IT-інфраструктури у III кварталі року, що минув, зріс на 8,1% до 8,4 млрд дол., повідомляє видання ko.com.ua, посилаючись на дані IDC.

За рік частка хмарних продуктів у загальному доході від поставок обладнання для IT-інфраструктур збільшилася до 39,2%.


Читати також:

  1. Глобальні продажі ПК суттєво знизилися
  2. Продажі вживаних автомобілів різко знизилися
  3. Продажі планшетів невдовзі впадуть?
  4. Продажі планшетів впали?
  5. Світові поставки ноутбуків падають

Тема : industry News,News