Ринок ІРО падає

Активність на глобальному ринку капіталу помітно знизилася, що відобразилося на показниках первинної публічної пропозиції (далі − ІРО). Так, за I квартал поточного року компанії залучили лише 12,1 млрд дол. у результаті укладення 167 угод. Про це повідомляється в аналітичному звіті EY, передає ubr.ua.

У звіті йдеться, що повільний початок поточного року пов’язаний зі спадом світової економіки, падінням цін на нафту, загальною невизначеністю, а також відсутністю стабільності на фондових ринках. Найвідчутніше активність ІРО знизилася в США, в EMEIA (Європа, Близький Схід, Індія, Африка), а також в Азійсько-Тихоокеанському регіоні.

Компанії на тлі загального уповільнення обрали вичікувальну позицію і наразі вивчають інші шляхи фінансування, окрім IPO. Частка угод за участі прямих і венчурних інвестицій скоротилася. Спад становив 80% за I квартал у річному вираженні. Технологічний сектор також зазнав негативних змін – мінус 24%.

Що стосується ситуації в Україні, то тут сформувався значний відкладений попит на IPO. Як зазначає Владислав Остапенко, керівник відділу корпоративних фінансів і M&A компанії EY, щойно на сході завершиться конфлікт, на ринку очікується сплеск активності вітчизняних компаній.

Власники українського бізнесу у своїх фінансових стратегіях обирають мультивекторність для пошуку фінансування. Так, вони готуються не тільки до ІРО, але й ведуть переговори з інвесторами.

У дослідженні також зазначається, що до кінця року глобальний ринок ІРО повинен зрости, адже цьому сприятиме пом’якшення кредитно-валютної політики в КНР, а також вжиття Європейським центробанком заходів зі стимулювання економіки.


Читати також:

  1. ВВП України знову падає
  2. Купівельна спроможність українців падає
  3. Ринок хмарних технологій зростає
  4. Світовий ринок акцій та облігацій за серпень продемонстрував ріст
  5. Ринок M&A значно впав

Тема : News