Ринок M&A значно впав
26.03.2013
Міжнародна консалтингова компанія A.T.Kearney оприлюднила дані дослідження світового ринку злиття і поглинання за підсумками 2012 року. Згідно з дослідженням, у минулому році ринок M&A стрімко падав, а розвинуті країни втрачали свої позиції.
Так, у 2012 році вартість угод купівлі мажоритарних пакетів знизилася на 13% по всьому світу. Кількість цих угод скоротилася на 6%, що гостро відобразилося на угодах між розвиненими країнами та такими, які розвиваються.
Аналітики компанії зазначають, що сегмент ринку M&A між компаніями розвинутих країн та тих, що розвиваються, із середньорічними темпами зростання в 10% протягом останніх 10 років, був одним із найактивніших. Слід зазначити, що темпи росту цього сегменту вдвічі перевищували середні темпи зростання світового ринку злиття та поглинання у цілому. Втім, у 2012 році кількість транзакцій скоротилася на 12%.
Спад активності компанія пояснює зменшенням кількості угод розвинених країн (на 16%). У той же час на 3% зросла кількість M&A угод між економіками, що розвиваються, в розвинених країнах.
Зниження позиції розвинених країн також чітко прослідковується, якщо проаналізувати рейтинг 500 найбільших світових компаній, складений журналом Fortune. Так, у 2011 році до рейтингу потрапили тільки 93 компанії з країн, що розвиваються, а вже в 2012 році – 107. Тобто кожна п’ята компанія – з цієї групи країн. Якщо ж розглянути статистику в 1992 році, то країни, що розвиваються, були представлені в рейтингу лише однією компанією з двадцяти.
До речі, у 2012 році найбільш активними покупцями компаній з країн, що розвиваються, виявилися Сполучені Штати, Канада та Великобританія. При цьому Індія, Китай та Малайзія здійснили більше 50% усіх поглинань, проведених компаніями з країн, що розвиваються, у розвинутих країнах.
Попри такий результат у 2012 році, експерти сподіваються на покращення ситуації на ринку M&A, адже ресурси для цього є, зазначають фахівці A.T.Kearney.
Читати також:
Тема : News