Ринок хмарних технологій зростає

Згідно з даними спеціалістів Synergy Research Group, за останній квартал 2014 року глобальні продажі ПО і обладнання для хмарних інфраструктур перевищили 13 млрд дол. Про це повідомляють “Вісті. Економіка”.

Цей показник є на 9% більшим, аніж минулоріч. Так, сумарна ринкова частка Cisco і HP становить 27%. Лідером по обсягу реалізації рішень для публічних хмарних систем є Cisco, а компанія HP є лідером у сегменті приватної хмари.

У звіті компанії повідомляється, що частка цих компаній-гігантів за звітний період по відношенню до попереднього кварталу знизилася, адже зростання продажів у цих виробників виявилося нижчим за середньоринкову динаміку.

Згідно з даними IDC, у 2014 році Cisco отримала 5,3% світового ринку серверів, обсяг якого досягнув позначки у $50,9 млрд. У той же час HP є крупним поставщиком систем зберігання даних, провідним виробником хмарних серверів, а також неабияким конкурентом для Cisco у сегменті   мережевої продукції.

Також HP має намір продати частки по 51% у двох китайських підрозділах. Очікується, що компанія отримає більше  $2,5 млрд у результаті цих угод. Так, компанія продасть 51% H3C Technologies Co., що спеціалізується на виробництві мережевого обладнання, а також таку саму частку у своєму серверному бізнесі в Китаї.

На третьому місці серед поставщиків хмарних рішень – Microsoft, яка випередила IBM за рахунок того, що остання продала Lenovo частину свого серверноо бізнесу. Microsoft є абсолютним лідером на ринку ОС для серверів, а також входить до групи лідерів з поставки технологій віртуалізації.

Компанія IBM поступилася не лише Microsoft, але й Dell, що посіла 4-те місце у рейтингу найкрупніших вендорів. Завдяки угоді з IBM Lenovo покращила свій рейтинг до 7-ї сходинки, але IBM зберігає за собою звання крупного гравця на серверному ринку та на ринку дискових сховищ.

На ринку хмарних інфраструктур майже 92% світових витрат припадають на сервери, ОС, мережеве обладнання, а також дискові сховища. Інші 8% займають хмарні системи безпеки, віртуалізації і управління.


Читати також:

  1. Forbes назвав найвпливовіші бренди світу 2012 року
  2. Світовий ринок мобільної реклами зростає, випереджаючи прогнози
  3. Ринок смартфонів зріс на 45%
  4. IT-галузь: розвиток технологій за прогнозами Garntner.
  5. Вітчизняний ринок прямих продажів зростає

Тема : industry News,News