Що відбувається з ринком праці у 2015 році?

Попри чималі економічні потрясіння у I-му кварталі поточного року, кількість вакансій була стабільною, повідомляє портал HeadHunter Україна. В середньому за місяць на порталі публікувалося 8,5 тис. вакансій. Цей показник є співставним із результатом останнього кварталу 2014 року. Аналітики порталу відзначають, що наприкінці березня кількість вакансій навіть зросла. Таку інформацію повідомляє ubr.ua.

Що стосується резюме, то у першому кварталі поточного року найбільш активно роботу шукали молоді спеціалісти, медики, робочі, а також адміністратори. Так, у згаданих категоріях сумарна кількість резюме до кінця кварталу зросла майже на 7% порівняно із початком періоду.

Найбільш активними шукачі роботи були у лютому. Так, у цьому місяці зафіксували найбільшу кількість нових резюме − на 16% більше, аніж у січні, і на 10% більше, аніж за березень.

Активність працедавців була максимальною у березні. Так, наприкінці кварталу майже вдвічі зросла кількість вакансій для держслужбовців. Таке зростання експерти порталу відзначили як рекордне. Така ситуація була спричинена відкриттям вакансій для керівних кадрів для роботи у державних органах і підприємствах, а також розширенням і відкриттям соціальних і гуманітарних міжнародних проектів. Окрім цього, зросла кількість вакансій для медиків, спеціалістів у виробничій сфері, керівників, спеціалістів у тургалузі. За підсумками кварталу кількість вакансій для цих працівників зросла в середньому на 20-25%.

Найменша активність працедавців була зафіксована щодо вакансій працівників банківської сфери, молодих спеціалістів, професіоналів у сфері автоторгівлі і сервісу, домашнього персоналу. У цих розділах кількість пропозицій до кінця кварталу знизилася на 10-15%.

Також стало відомо, що найактивнішими за аналізований період були шукачі з Волинської області, Запорізької та Рівненської. У цих регіонах кількість нових резюме до кінця кварталу зросла на 20-25%. Натомість найменшу кількість нових резюме на порталі створили шукачі із Закарпатської області, Херсонщини та Черкаської області. Тут кількість нових резюме зросла всього на 4-5%.

Цікаво, що згідно із нещодавнім дослідженням порталу HeadHunter Україна, 6 з 7 офісних працівників готові зайнятися ручною працею. Для більшості опитаних це можливість покращити свій фінансовий стан під час кризи. Чоловіки більш схильні до роботи руками, а от жінки згодні на таку роботу лише у випадку крайньої необхідності.


Читати також:

  1. У лютому український ринок праці стабілізувався?
  2. Український ринок праці демонструє зростання
  3. Що буде з українським ринком нерухомості у 2015 році?
  4. Ситуація на ринку праці в серпні
  5. Що відбувалося на ринку праці у червні?

Тема : industry News,News