Що відбувається з українською промисловістю?

Повідомлення Державної служби статистики засвідчило падіння української промисловості. За результатами лютого 2013 року темпи скорочення промислового виробництва пришвидшилися і становили близько 6% у річному вираженні, натомість у січні показник був удвічі меншим. Якщо ж порівнювати 2012 рік із 2011, то в загальному скорочення промвиробництва становило 1,8%.

Проте в лютому 2013 року, порівняно з аналогічним періодом 2012, зростання продемонструвала видобувна промисловість та розробка кар’єрів – майже на 1%. Видобуток бурого та кам’яного вугілля збільшився на 1,4%, а металевих руд – на 4,3%. Але видобуток нафти показав спад на цілих 9%.

Окрім того, зростання було зафіксоване у виробництві продуктів харчування, тютюнових виробів та напоїв – на 3%. Виробництво фармпрепаратів та основних фармацевтичних продуктів підскочило майже на 22%, а дерев’яних виробів та паперу – на 8,4%.

Якщо порівнювати темпи скорочення у січні-лютому цьогоріч з аналогічним періодом минулого року, то промислове виробництво скоротилося на 4,8%. Аналітики, які брали участь у щомісячних опитуваннях від  Reuters, у лютому прогнозували лише 3% уповільнення промислового виробництва у річному вираженні.

Найбільший спад показали галузі виробництва електричного устаткування (на 33,7%), коксове та нафтопереробне виробництво (на 22,1%), а також хімречовин та хімічної продукції (22,1%).

Нагадаємо, нещодавно українська влада заявила про намір реалізувати програму стимуляції вітчизняної економіки. Витрати на впровадження програми мають становити 30 млрд грн. Та, на думку експертів, утвердження програми стимулювання економіки зовсім не покращило перспективи української економіки на 2013 рік.

Причиною послаблення промислового виробництва стало різке скорочення поставок продукції металургійної галузі, адже саме металургія є ключовою статтею українського експорту.


Читати також:

  1. У 2011 році зростання промислового виробництва склало 7,3%
  2. В Україні продовжує падати обсяг промислового виробництва
  3. Падіння промвиробництва в Україні триває, а роздрібна торгівля процвітає
  4. Зростання промвиробництва сповільнилося до 3,8%
  5. Worldsteel: Виробництво сталі в світі зросло до 124 млн т

Тема : News