Скільки українців ведуть бізнес?

Як повідомляє УНІАН із посиланням на інформацію, надану прес-службі Державної реєстраційної служби України головою відомства Дмитром Вороною, наразі в Україні зареєстровано більше 3 млн фізосіб-підприємців. Таким чином, кожен 15-й українець − підприємець.

Пан Ворона зазначає, що за останнє півріччя спостерігається збільшення кількості охочих займатися бізнесом. Так, на кожні 10 тис. населення зареєстровано 663 фізособи-підприємця.

Голова Укрдержреєстру також додав, що найбільше фізичних осіб – підприємців зареєстровано в Донецькій області, а найменше − у Севастополі та на Кіровоградщині.

Нагадаємо, нещодавно прес-служба Міністерства доходів і зборів повідомила, що кількість підприємців, які працюють на спрощеній системі оподаткування, стає все більшою. Так, у 2013 році фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему, побільшало на 75 тис. осіб порівняно з даними за 2012 рік. Наразі в Україні нараховують 1,17 млн спрощенців.

До речі, 17 липня на засіданні Кабмін винесе на розгляд законопроект, який передбачає спрощення процедури припинення підприємницької діяльності шляхом зменшення часових термінів.

Згідно із цим законопроектом передбачається відміна процедури припинення реєстрації у два етапи, адже наразі до держреєстру вноситься відповідна заява підприємця, а далі, у тримісячий термін, − рішення відповідного органу про припинення реєстрації.

Так, у законопроекті пропонується скоротити до 15 днів термін виголошення пред’яв кредиторів підприємцю, що бажає закрити бізнес. Зараз цей термін становить від двох до трьох місяців.

Також у документі передбачена публікація інформації щодо припинення реєстрації на сайті відповідного органу в кожному з регіонів, а не відправка поштою.


Читати також:

  1. Скільки українців користуються Інтернетом
  2. Реєструвати бізнес стало простіше
  3. На бізнес очікують електронні перевірки
  4. Спрощенців стає більше
  5. В Україні покращився бізнес-клімат

Тема : News